Atakum yollarına kapsamlı çalışma

Atakum İlçesinde yol yapılması ve mevcut yolların onarılmasına yönelik kapsamlı bir çalışma içerisinde olduklarını belirten Başkan Taşçı, “Son bir yıl içerisinde 170 bin metrekare kilitli parke taşı uygulandı. 15 bin ton asfalt ve 15 bin ton sathi kaplamayı ilçemize uyguluyoruz” dedi.

Atakum yollarına kapsamlı çalışma ABONE OL

Atakum Belediyesi tarafından Mevlana, İstiklal, Körfez ve Çatalçam Mahallelerinde sürdürülen yol yapım ve onarım çalışmalarını inceleyen Başkan Taşçı, “Yolların medeniyet olduğu düşüncesinden hareketle de çalışmalarımızı devam ettireceğiz. Bizim Atakum İlçesinin daha yaşanılabilir olmasına, daha güzel olmasına dair hedeflerimiz var” dedi.


Atakum İlçesinin en hızlı gelişen ilçe olduğunu belirten Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, bu gelişimin beraberinde yol çalışmalarına daha büyük önem vermeyi gerektirdiğini kaydederek, “En hızlı gelişen ilçesi olmamız, özellikle yol çalışmalarına büyük önem vermemizi gerektiriyor. Yol çalışmalarımızı üç başlıkta gerçekleştiriyoruz. Sıcak asfalt, sathi kaplama ve kilitli parke taşı başlıkları altında gerçekleştirdiğimiz çalışmalarımıza hız kazandırdık” dedi.

Mevlana, İstiklal, Körfez ve Çatalçam Mahallelerinde sürdürülen çalışmaları inceleyen Başkan Taşçı, bu çalışmaların tüm mahalleleri kapsayacak şekilde planlandığını kaydederek, “Son bir yıl içerisinde 170 bin metrekare kilitli parke taşı uygulaması yapıldı. 15 bin ton sathi kaplamanın ihalesini gerçekleştirdik ve Mevlana, İstiklal, Körfez ve Çatalçam Mahallelerimizde çalışmalarımızı hızlı bir şekilde sürdürüyoruz. Sathi kaplama ihtiyacı olan mahallelerimizin tümüne bu çalışmayı taşıyacağız” diye konuştu.


Asfalt çalışmalarına hız kazandırıldığını ifade eden Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “15 bin tonluk sıcak asfalt ihalesini de tamamladık. Aynı şekilde mahallelerimizde asfalt çalışmalarımızı hızla sürdürüyoruz. İlçemizin hızlı gelişimine karşılık olarak mevcut yolların onarılması ve yeni yaşam alanlarındaki yolların yapılması için ciddi bir çalışma içerisindeyiz. Yolların medeniyet olduğu düşüncesinden hareketle de çalışmalarımızı devam ettireceğiz. Bizim Atakum İlçesinin daha yaşanılabilir olmasına, daha güzel olmasına dair hedeflerimiz var.  Bu hedeflerimize ulaşmak için her gün, bir önceki günden daha yoğun bir şekilde çalışıyoruz” diye konuştu.


Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2015, 10:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4