Ayvacık İlçesinin trafik akışı ile ilgili toplantı düzenlendi

Ayvacık İlçesi Turizm Bölgesi Olması sebebi ile Belediye Başkanı Sn. Mustafa Belur’un talimatları doğrultusunda, İlçede trafik çalışmaları başlatılarak Turizm Bölgesine yakışır bir şekilde İlçe merkezinde trafiğin yoğun olduğu yerlere trafik akışının daha rahat sağlanabilmesi için Ulaşım Koordinasyon Merkezi Doğu Bölgesi Alt Komisyonu tarafından Ayvacık Belediyesi toplantı salonunda ilçenin trafik akışı ile ilgili toplantı düzenlendi.

Ayvacık İlçesinin trafik akışı ile ilgili toplantı düzenlendi ABONE OL

düzenlendi. Ulaşım Koordinasyon Merkezi  Doğu Bölgesi Alt Komisyonu Ayvacık İlçesinde saha gezisi yaptıktan sonra gerekli görülen yerlere hız kesici kasis, park edilebilir, 15 dakika park edilebilir, iniş tek yön, çıkış tek yön, gidiş tek yön, geliş tek yön, çift yön, duraklama ve park yasağı levhalarının konulması ile ilgili UKOME üst komisyonuna görüş bildirmek üzere Ayvacık Belediyesi toplantı salonunda toplanarak İlçenin trafiği için gerekli olacak levhaların hangi sokak ve bulvarlara konulacağını görüştüler. Toplantıya Ayvacık Belediyesi Zabıta Müdürü Fedai Altıkat, İlçe Jandarma Komutanlığı temsilcisi Hasan Arslan, İlçe Emniyet Amirliği temsilcisi Fırat Küçük ve Çarşamba Şoförler ve otomobilciler odası temsilcisi Ali Kemal TOTUK katıldı. Yaklaşık 3 saat süren toplantıda İlçenin trafik akışının daha rahat sağlanabilmesi için tespit edilen  yerlere gerekli levhaların yapım çalışmalarına başlanılması için  bu levhaları ve yerlerinin UKOME  üst komisyonuna bildirilmesi kararı alındı.

Ayvacık Belediye Başkanı Sn. Mustafa Belur ‘’ Turizm Bölgesi olan ilçemizde, ilçemizin turizmine yakışır şekilde bir çok çalışmalara imza attık. Bunlardan bir tanesi de Trafik. İlçemizde trafik ve araç sirkülasyonunu rahatlatacak çalışmalar geliştirerek şehre nefes aldıracak uygulamaları bir bir hayata geçiriyoruz. Trafik Levhası ve İşaretler yol güvenliğinin sağlanması, trafiğin düzenlenmesi, sürücü ve yayalara rehberlik etmesinde büyük önem taşımaktadır. İlçemizin ihtiyaç duyulan sokak ve bulvarlarına gerekli levhaların tespit edilip ardından çalışmaların yapılması ilçemizin trafiğinin daha düzenli olmasına imkan sağlayacaktır ve yapılacak olan bu çalışma ile gelen misafirlerimiz ve vatandaşlarımız için İlçemiz daha da yaşanılır bir hal alarak bu çalışma ilçemizin görsel vitrinini oluşturacaktır. Dedi.

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2015, 12:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4