Başkan Demir: Gülsan Sanayi Esnafı Mağdur Edilemeyecek

Gülsan Sanayi Sitesi esnafıyla bir araya gelen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir; Gülsan Sanayi esnafının mağdur edilmeyeceğini söyledi.

Başkan Demir: Gülsan Sanayi Esnafı Mağdur Edilemeyecek

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Gülsan Sanayi Sitesi esnafıyla bugün bir araya geldi.

Sanayinin Toybelen bölgesine taşınmasıyla ilgili çalışmalara değinen Başkan Demir, 2022 yılının sonunda tüm esnafların kendi dükkanlarına geçeceğini, kimsenin mağdur edilmeyeceğini belirtti.

Gülsan Sanayi Sitesi'nin taşınmasıyla ilgili gelişmeleri bölgedeki esnafla paylaşarak sorunlarını dinleyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, sanayi sitesinin taşınacağı Toybelen mevkiinde 800 dönümlük alanda altyapısı, ticari ve sosyal alanları, camisi ile eksiksiz bir projenin hazırlandığını vurguladı.

2022'NİN SONU TAMAM
Gülsan sanayi esnafının 2022 yılının sonunda kendi dükkanlarında olacağının altını çizen Başkan Demir, "2022 yılının sonunda mülkiyet sahipleri de kiracı olanlar da yeni yerde hak sahibi olacak. Ödeme kolaylığı sağlanarak ihtiyacına göre tüm esnafımız talep ettiği kadar dükkan alabilecek. Esnafımızı mağdur etmeyeceğiz." dedi.

Demir sözlerine şöyle devam etti: 
Şunu açık söylüyorum orada gerçekten çok rahat edeceksiniz. Ne otopark sorunu olacak ne yağmur çamur problemi. Türkiye'nin en iyi sanayi sitelerinden birini Samsunumuza kazandıracağız. İhalesi yapıldığı zaman da yine sizlerle bir araya gelip, istişare edeceğiz. 

Gülsan Sanayi Sitesi taşındıktan sonra da bu alanı Samsun'umuza rekreasyon alanı olarak kazandıracağız. Bu proje ile yıllardır süre gelen soruna inşallah neşter vurmuş olacağız. Bir yılda bu aşamaya getirdik, nihayete de erdireceğiz.
 

Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2020, 18:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344