banner341

Başkan Deveci 19 Mayıs'ın 101. yılında Atakum'da yapılacak etkinlikleri açıkladı

Samsun'da CHP'li Atakum Belediyesinin Başkanı Cemil Deveci, "19 Mayıs'ın 101. yılı Atakum'da coşku içinde kutlanacak. Saat 19:19'da bayraklarımızla balkona çıkıp İstiklal Marşımızı okuyacağız" açıklaması yaptı.

Samsun Haber
Başkan Deveci 19 Mayıs'ın 101. yılında Atakum'da yapılacak etkinlikleri açıkladı ABONE OL

Samsun'da Atakum Belediyesi Başkanı Cemil Deveci, Korona Virüs nedeniyle sokaklarda kutlanamayacak olan 19 Mayıs'ın 101'inci yılında Atakum ilçesinde yapılacak etkinliklerle ilgili açıklama yaptı.

Atakum Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında hem Türkiye çapında hem de Atakum genelinde bayram coşkusu yaşatacak programı hayata geçirecek. 

Mustafa Kemal Paşa ve yol arkadaşlarının 16-19 Mayıs 1919 tarihlerinde Bandırma Vapuru'yla Samsun'a geldiği rotanın dijital olarak yeniden canlandırılacağı #YüzyılınRotası'nın yanı sıra Atakum genelinde de etkinlikler gerçekleştirilecek

SANAT, ATAKUM SOKAKLARINA TAŞIYOR
Atakum Belediyesi, ulusal çapta gerçekleştireceği #YüzyılınRotası projesinin yanı sıra yerelde de 19 Mayıs 1919 ruhunu yeniden yaşatacak. Önceki bayramlarda yaşanan coşku bu defa bir üst noktaya taşınacak. Gezici araçlar tarafından belirlenen güzergah ve noktalarda balkon konserleri gerçekleşecek. Binlerce Atakumlu evlerinin balkonundan bayram coşkusuna eşlik edebilecek. Atakum Belediyesi'nin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'na özel hazırladığı ve gezici tiyatro sahnesine dönüştürdüğü TIR, Atakum sokaklarında olacak. Samsunlu usta tiyatro sanatçısı Yaşar Gündem ve ekibi, belirlenen 30'a yakın noktada Kuvayı Milliye dönemini anlatan tiyatro oyununu sergileyecek. Sanatın Atakum sokaklarına taşınacağı programın kapanışı ise Cağaloğlu Bulvarı üzerinde saat 18.00'de başlayacak. Kutlama programının bu kısmında, Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, ilçe sakinlerine seslenecek. Saatler 19.19’u gösterdiğinde tüm Atakumlular, balkonlarında İstiklal Marşı’nı okuyacak. Atakum Belediyesi’nin oluşturacağı etkinlik alanında Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi ve Gençlik Marşı balkonlarındaki ilçe sakinleri ile beraber seslendirilecek. Etkinliklerin kapanışı,  “19 Mayıs 1919. İşte Benim Doğum Günüm” diyen Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk için gerçekleştirilecek sembolik doğum günü ile sona erecek. Atakum caddelerinde gerçekleştirilecek olan kutlama etkinlikleri, Atakum Belediyesi’nin sosyal medya hesapları üzerinden canlı olarak takip edilebilecek.

19 MAYIS MESAJI
Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci’nin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı mesajı:
Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, 101 yıl önce 19 Mayıs 1919'da ülkemizin bağımsızlık mücadelesini başlatmak için Samsun'a yaptığı yolculuk, ulusumuzun kaderini değiştirmiştir.19 Mayıs; işgale boyun eğmeyen, demokrasi, bağımsızlık ve özgürlük için tüm varlığını ortaya koyan bir halkın yeniden ayağa kalktığı gündür. Tüm zorluklara rağmen yolundan geri dönmemenin, inancın, kararlılığın, bağımsız bir vatan sevdasının adıdır. Türk milletinin bu topraklarda özgürce, adil biçimde yaşama iradesinin meşalesi olan 19 Mayıs, geçmişte kalmamış, bugün hala devam etmektedir.
“Biz her şeyi gençliğe bırakacağız. Geleceğin ümidi, ışıklı çiçekleri onlardır. Bütün ümidim gençliktedir” sözleri ile bağımsızlık yolumuzun başlangıç gününü gençlere armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere emanet bıraktığı Cumhuriyeti yeni nesillerle birlikte geleceğe taşımak için mücadelemizi sürdüreceğiz.
101. yıl dönümünde; 19 Mayıs 1919’da güzel kentimiz Samsun’da yaktığı bağımsızlık meşalesini gururla taşıdığımız Mustafa Kemal Atatürk’ü minnetle anıyor; Kurtuluş Savaşımızda ulusumuzun varlık mücadelesi için canlarını feda eden şehitlerimize rahmet diliyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Ülkemizi aydınlık bir geleceğe taşıyacak olan gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyorum.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4