banner341

BAŞKAN EDİS: ATATÜRK'ÜN EMANETİNE SAHİP ÇIKIYORUZ

Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis, Ulu Önder Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 81’inci yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Edis,"Türk milletinin büyük kahramanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 81’inci yıldönümünde saygı ve rahmetle anıyoruz" dedi.

BAŞKAN EDİS: ATATÜRK'ÜN EMANETİNE SAHİP ÇIKIYORUZ ABONE OL

Atatürk’ün koyduğu ilkeler sayesinde bugün Türkiye’nin çağdaş uygarlık seviyesinde bulunduğunu kaydeden Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis,"Ülkemizde milli irade, demokratik işleyiş zaman zaman kesintilere uğrasa da Yüce Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği hedeflerden uzaklaşmayarak, Türkiye Cumhuriyetinin temelini oluşturan Atatürk ilkelerinin sonsuza kadar yaşatacağız" dedi.

'SAYILI LİDERLERDEN BİRİ HALİNE GETİRMİŞTİR’
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün izindenden yürüdüklerini belirten Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis,”Türk milleti için 10 Kasım, bir matem günü olmaktan çok, Türkiye Cumhuriyeti ile birlikte yaşayacak olan Büyük Önder Atatürk’ü anma ve düşüncelerini anlama günüdür. O’nu anarken ve anlamaya çalışırken üzerinde durmamız gereken esas unsurlar Atatürk’ün “En büyük eserim” dediği Cumhuriyet Rejimi ve ona yön veren kurucu ilkelerdir. Tarihimizin en zor dönemlerinde milletine ve bağımsızlığımıza olan inancını yaşatan büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk mücadeleci kimliği ile dünyanın gördüğü askeri bir deha olmanın yanında reformist bir devlet adamı olması onu Dünya Tarihindeki Sayılı Liderlerden biri haline getirmiştir. Atatürk’ün, egemenliği kayıtsız şartsız millete ait bir yetki olarak gören anlayışı, Türkiye’mizin bugün sahip olduğu demokratik rejim açısından belirleyici bir öneme sahiptir” ifadelerine yer verdi.

'ORTAK BİR TARİH VE BİRLİKTE YAŞAMA İRADESİDİR'
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hiçbir zaman ırk, din, etnik köken esasında tanımlanan millet anlayışlarına itibar etmediğini ifade eden Başkan Edis,”Onun için milletin bütünleştiren temel özellikler ortak bir tarih ve birlikte yaşama iradesidir. İşte bu yüzden bugün Türkiye, anayasal vatandaşlık zemininde tarih şuuruna ve ortak yaşama iradesine sahip güçlü ve demokratik bir ülkedir. Bugün de dün olduğu gibi Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ün izinden giderken, bağımsızlığımızdan ve milli duruşumuzdan ödün vermeden Cumhuriyetimizin 100’uncu Yılında daha güçlü bir Türkiye için var gücümüzle çalışacağımızın bilinmesini isteriz. Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü minnet ve şükran duyguları içerisinde anıyorum” dedi.
Köksal ÖNER

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4