Başkan Kılıç: Bağımsızlık meşalesi Samsun'dan yandı

Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, “19 Mayıs 1919’da Samsun’dan yakılan bağımsızlık meşalesi, Milli Mücadeleyi başlatmanın yanı sıra, milletimizin kurtuluşunun ve Çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun müjdesi olmuştur.” dedi.

Başkan Kılıç: Bağımsızlık meşalesi Samsun'dan yandı

Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajda, “Şüphesiz ki atalarımızın emanetini sonsuza kadar yaşatacak olan gençlerimiz, bu bilinç ile her zaman çalışkan, kararlı ve çağdaş atılımlar yapmaya devam edecek” diye konuştu.
GENÇLERİMİZE İLHAM KAYNAĞI
Başkan Kılıç mesajında şu ifadelere yer verdi;, “Ülkenin kurtuluşunun ancak milletin azim ve kararlığıyla başarılabileceğini gören Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün bundan 102 yıl önce ‘Ya istiklal ya ölüm!’ diyerek Samsun'a çıkışı, esarete karşı özgürlüğün, yılgınlığa karşı umudun ve cesaretin ilk adımıdır. 19 Mayıs 1919’da Samsun’dan yakılan bağımsızlık meşalesi, Milli Mücadeleyi başlatmanın yanı sıra, milletimizin kurtuluşunun ve Çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun müjdesi olmuştur. Tarihe yön veren 19 Mayıs, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk tarafından Türk gençliğine armağan edilmiştir. Aziz milletimiz için gurur kaynağı olan bu önemli gün gençlerimiz için de ilham kaynağıdır. Bu duygu ve düşüncelerle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, Millî Mücadelemizin eşsiz kahramanlarını ve geçmişten günümüze kadar bu vatan ve bayrak için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi saygı, şükran ve rahmetle anıyorum. Bağımsızlık mücadelemizin başladığı bu anlamlı günde Türk gençliğinin Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344