Başkan Özden siyasilere seslendi!

SAMGİAD Başkanı Levent Özden, "Artık siyasiler kişisel egoları ve şahsi menfaatleri için hareket etmemesi gereken bir dönemdeyiz. Artık iş dünyası temsilcileri olarak siyasilerin bu hoyrat tavırlarına dur dememiz gerekiyor" dedi.

Başkan Özden siyasilere seslendi! ABONE OL

Samsun Genç İş Adamları Derneği (SAMGİAD) Başkanı Levent Özden, doların 3 lira olduğu ve faiz oranlarının arttığı son süreci değerlendirdi. İş dünyasının çok zor bir yoldan geçtiğini ifade eden Özden, siyasilere tepki gösterdi.

BİR AN ÖNCE YAPILMALI

Hafta itibariyle doların 3 liraya gelmesi, faiz oranlarının çift haneli rakamlara yükselmesinin son radde olduğunu kaydeden Özden, ''Ben en başından bu yana ortak akılla, aklı selim bir koalisyon kurulacağına inandım ancak şu anda inanmıyorum. Artık siyasiler kişisel egoları ve şahsi menfaatleri için hareket etmemesi gereken bir dönemdeyiz. Artık iş dünyası temsilcileri olarak siyasilerin bu hoyrat tavırlarına dur dememiz gerekiyor. Erken seçimi hiç telafuz etmedim ama şu anda bir an önce yapılmasını istiyorum. İnşallah, bir şekilde hangi parti olduğu önemli değil, bir iktidar partisi çıkacak ve ekonomi yoluna girecektir'' diye konuştu.

ÜLKEYİ DÜŞÜNMÜYORLAR

Siyasette istikrar sağlanmadıkça ekonomide düzelme olamayacağını söyleyen Özden, ''Buradan siyasilere de seslenmek istiyorum. Eyy siyasiler! Bizi düşünmeyin, bizler çok iyiyiz. Başımızın çaresine bakarız (!) İş hayatlarımızı devam ettirmek için kimimiz yok paralara gayrimenkul satıyor, bankalara daha fazla borçlanıyor. İş dünyası bu ülkenin lokomotifidir. Yanımızda onlarca, yüzlerce insan çalıştırıyoruz. Çalışanlarımızın maaşlarını, sigortalarını ödemek için ağır yüklerin altındayız. Biz bu sıkıntıları yaşarken siyasilerin ülkeyi düşünmemesi bizi gerçekten yaralıyor'' şeklinde konuştu.

SEÇİM KARARI HEMEN ALINMALI

Sürekli erken seçimin maliyeti dillendirilerek ülkeye olan zararın konuşulmasının yanlış olduğunu savunan Özden şunları söyledi: ''Erken seçimin elbette bir maliyeti var ama bu ülkenin erken seçim maliyetini kaldırabilecek bir ekonomik güce sahip olduğunu düşünüyorum. Erken seçimin maliyetinden çok yaşadığımız bu belirsizliğin kaybı daha büyük olacağı için bir an önce siyasilerimiz erken seçim kararı almalı ve bizi sandık başına çağırmalılar.'' 

Kaynak:Haber Gazetesi

Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2015, 07:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4