BEM-BİR-SEN 58 bin 867 üye ile 15. yılında da yetkide birinci

BEM-BİR-SEN Samsun Şube Başkanı Savaş Gayretli, Yerel Yönetimler Hizmet Kolu'nda yetkide 15. yılı kutladıklarını belirterek, "Bem-Bir-Sen Olarak 2020 Yılı Yetki Tespit Sürecini 58.867 üye ile 15. kez açık ara önde tamamladık" dedi.

BEM-BİR-SEN 58 bin 867 üye ile 15. yılında da yetkide birinci ABONE OL

BEM-BİR-SEN 2020 yılı yetki tespit sürecini 58 bin 867 üye sayısı ile 15. kez birinci olarak tamamladı. Samsun'da bin 325 üyeye sahip olduklarını kaydeden BEM-BİR-SEN Samsun Şube Başkanı Savaş Gayretli, üyelere ve iş yeri temsilcilerine teşekkür etti.
15 YILDIR YETKİLİ SENDİKA 
1994 yılında yerel yönetim çalışanlarının mali ve özlük haklarını geliştirmek, özgürlük alanlarını genişletmek amacıyla kurulduklarını kaydeden Başkan Gayretli, "Bugüne kadar yüzlerce kazanımımızın yanı sıra insani konularda duyarlı, kültürel değerlerimize bağlı, her türlü vesayet odağına karşı duran tarzımızla 14 yıldır olduğu gibi 15’inci yılımızda da Yerel Yönetim Hizmet Kolunda Bem-Bir-Sen olarak yetkili sendika olduk. Covıd-19 nedeniyle bu sene temmuz ayına ertelenen yetki tespit toplantısı sonucunda  Bem-Bir-Sen, Yerel Yönetimler Hizmet Kolunda 2020 yılı yetki tespit sürecini, 58.867 üye sayısı ile en yakın sendikanın üye sayısının iki katından daha yüksek üye sayısı ile birinci olarak tamamladı.

El değiştiren belediyelerde siyasi partilerin yandaşı sendikalarca üyelerimize yönelik yapılan baskı, tehdit ve sürgünlerle yetkiyi alacağını zannedenler Bem-Bir-Sen’in dik duruşu, kararlı tavrı, birlik ve beraberlik içerisinde verdiği mücadele neticesinde yine hüsrana uğradı. Hizmet sendikacılığı yaklaşımından taviz vermeyen BEM-BİR-SEN 15’inci kez yerel yönetim hizmet kolunun yetkili sendikası oldu. Yerel Yönetim çalışanlarının haklarını savunan, hukukunu koruyan, yerel yönetimlerde politikalarının belirlenmesinde aktif rol oynayan, her türlü zulüm, haksızlık, baskı ve zorbalığa karşı mücadele eden, mazlumdan ve adaletten yana tavır koyan, ilkeli duruş kararlı yürüyüşümüzle Yerel Yönetim Çalışanlarımızdan gördüğümüz teveccüh, aldığımız destek hem gücümüzün hem de sorumluluğumuzun büyüklüğünün göstergesi olarak tespit tutanaklarına yansıdı" diye konuştu.
KAZANIMLARI ARTTIRMAYA DEVAM EDECEĞİZ
Başkan Gayretli açıklamalarını şöyle sürdürdü: "Bu itibarla, güvenleriyle gücümüze güç katan, üyelikleriyle örgütlülük noktasında kararlı tavır ortaya koyan Yerel Yönetim Çalışanlarımıza şükranlarımızı arz ediyor, hizmet sendikacılığı yaklaşımından taviz vermeden, duruş sendikacılığıyla sendikacılığın itibarını, hakkını vererek Yerel Yönetim Çalışanlarımızın mali ve sosyal imkanlarını, çalışma şartlarının insan onuruna uygun hale getirecek kazanımları artırmaya devam edeceğimize söz veriyoruz."

Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2020, 13:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4

banner366