Bu kadın organ mafyasıdır paylaşımına Samsun Valiliği'nden açıklama

Bazı sosyal medya hesaplarında "Bu kadın organ mafyasıdır. Samsun Yenidoğan Mahallesi'nde görülmüştür. Dilenci kılığında geziyormuş, çocukları kaçırıyor" paylaşımı aileleri paniğe sevk etti. Konuyla ilgili Samsun Valiliği açıklama yaptı.

Bu kadın organ mafyasıdır paylaşımına Samsun Valiliği'nden açıklama

Bazı kullanıcılar tarafından sosyal medyada yapılan paylaşımda, "Tüm Milletin dikkatine bu kadın organ mafyasıdır. Samsun Yenidoğan Mahallesi'nde görülmüştür. Dilenci kılığında geziyormuş, çocukları kaçırıyor" mesajı aileler arasında paniğe neden olurken, yapılan paylaşımların sadece Samsun için değil farklı iller için de yapıldığı görülmesi üstüne Samsun Valiliği'nden açıklama geldi.
Samsun Valiliği'nden yapılan açıklamada; "Bazı sosyal medya mecraları üzerinden bir kadın şahsın fotoğrafının bulunduğu görüntüye ‘Tüm milletin dikkatine bu kadın organ mafyasıdır. Samsun Yenidoğan Mahallesinde görülmüştür, dilenci kılığında geziyormuş, çocukları kaçırıyor.’ yazılı halde paylaşılan fotoğraflı gönderi hakkında;
İdari yönden Kabahatler Kanununun 33. maddesi gereğince Samsun Valiliği İl Emniyet Müdürlüğü İlkadım Gazi Polis Merkezi Amirliğince gerekli yasal işlem yapılarak, asılsız suç iddiası içerir bu paylaşımı yapan şahıs ya da şahıslarla ilgili olarak Samsun Valiliği İl Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce adli işlemlere başlanılmıştır.
Ayrıca söz konusu paylaşımın sadece ilimiz değil, farklı il isimleri kullanılarak sosyal medya mecralarında benzer içeriklerle paylaşıldığı, ancak yapılan bu paylaşımların gerçeği yansıtmadığı anlaşılmış olup bu tip paylaşımları yapan kişi ya da kişilerin tespitine yönelik çalışmalara devam edilmektedir." denildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344