Çerkezler iftar programında buluştu! Samsun Haber

Samsun Çerkezler Derneği tarafından organize edilen iftar Programı’nda bir araya gelen vatandaşlar dünyaya birlik ve beraberlik mesajı vermenin gururunu hep beraber yaşadılar.

Çerkezler iftar programında buluştu! Samsun Haber

Dernek binasında düzenlenen iftar yemeğinde, Çarlık Rusyası tarafından 158 yıl önce Kafkasya'dan toplanılarak Türkiye'ye sürgün edilen ve sürgün sırasında binlercesinin hayatını kaybettiği Çerkes vatandaşları için 21 Mayıs’ta düzenlenecek olan anma Programı’nda, Samsun’da yaşayan Çerkesler denize çiçek koyarak anacaklarının sözünü birbirilerine verdiler.  
‘HEP BİRLİKTE OLMANIN MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ’
Samsun’daki Çerkeslerin yoğun ilgi göstererek katılım sağladığı iftar programında vatandaşlarına seslenen Samsun Çerkes Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Yavuz, “11 ayın sultanı olan Ramazan ayı içesinde dernek olarak düzenlemiş olduğumuz iftar Programı’nda sizlerle hep birlikte olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ayrıca derneğimiz tarafında Ramazan ayı önce tespit etiğimiz yardıma muhtaç aileler için hazırlanan gıda kolilerini evlerine kadar ulaştırıyoruz. Çerkeşler olarak büyük bir aileyiz. Olmayanda devam edeceğiz ” diye konuştu.
Köksal ÖNER

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344