Derbahçe Sosyal Tesisleri 8 ayda sonra hizmete açılacak

Derebahçe sosyal tesisi temel atma töreninde müteahhit firmadan inşaatın erken bitmesi için tarih isteyen Başkan Erdoğan Tok, Tesis inşaatının normal süresinden üç ay evvel olan Nisan ayında teslim sözünü aldı.

Derbahçe Sosyal Tesisleri  8 ayda sonra hizmete açılacak ABONE OL

İlkadım Belediyesi tarafından Derebahçe Mahallesi’nde inşa edilen Derebahçe Sosyal Tesisleri Temel Atma Töreni görkemli bir merasimle gerçekleştirildi. 6 dönümlük alan içerisinde toplam 4175 metrekarelik bir alana inşa edilen tesisin temel atma merasimine Samsun Valisi İbrahim Şahin, AK Parti Samsun Milletvekilleri Fuat Köktaş, Hasan Basri Kurt, AK Parti İl Başkanı Muharrem Göksel, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Başkanı Fevzi Apaydın, Samsun İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, AK Parti İlçe Başkanı Adnan Varol, İlkadım İlçe Müftüsü Yahya Polat, İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürü Cengiz Çetinkaya, kamu kurum ve kuruluş müdürleri, mahalle muhtarları, sivil toplum örgüt temsilcileri, meslek odaları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

2015 YATIRIM YILIMIZ OLDU

Katılımın yoğun olduğu temel atma töreninde konuşan İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok,  “ Yerel seçimler öncesi halkımıza verdiğimiz sözleri sırasıyla yerine getirmenin mutluluğu ve huzurunu yaşıyoruz.  Halkımızın teveccühü ile 30 Mart yerel seçimleri sonra 3 Nisan 2014 iş başına geldik. Tecrübe ve bilgi birikimimizle belediyemizde aksayan sistemi yerine oturttuk.  Daha önce sıklıkla ifade ettiğim gibi 2015 yılı yatırım yılı olacak demiştik. Elhamdülillah söz verdiğimiz projeleri tek-tek hayata geçiriyoruz”. dedi.

MÜTEAHHİTEN ERKEN BİTİRME SÖZÜ ALDI

Derebahçe Sosyal Tesisinin bitiş süresi için müteahhitten erken bitirme süresi isteyen Başkan Tok, Normal bitiş süresi haziran ayı olan inşaatın belediye başkanlığının ikinci yıldönümü olan Nisan ayının sonunda tamamlama sözü aldı.


BÜYÜK BİR KÜLLİYE OLACAK

‘İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın’ sözünün kendileri için çok önemli olduğunu söyleyen Başkan Erdoğan Tok, “ Belediye olarak halkın istek ve taleplerini ön planda tutan, insana yatırım yapan bir belediyecilik anlayışı ile hizmetlerimizi şekillendiriyoruz. İlçemize yapılan hizmetleri, çağdaş belediyecilik anlayışının gereklerine uygun bir biçimde gerçekleştirme çabasındayız. Rutin belediye hizmetlerini hızlı bir şekilde gerçekleştirmenin yanı sıra, ilçemize yeni ve gülümseyen bir çehre kazandırmaya çalışmaktayız. Gerek çalışma prensibimiz, gerekse şehrimize yaptıklarımız bunun en güzel göstergesi olduğunu düşünmekteyiz.  Bu manada birazdan temelini atacağımız Derebahçe Sosyal Tesisimiz birçok alanda ihtiyaca cevap veren  varlığı ile bölgede önemli bir boşluğu dolduracak bir külliye olarak hizmet verecektir. 6 dönümlük bir alana inşa edeceğimiz sosyal tesisimizin içerisinde düğün ve nikah salonları, etüt merkezleri, cep sinema salonu, fitness salonu, kafeterya, mescit ve otopark gibi birçok alanın bulunacağı çok amaçlı kültür ve yaşam merkezimizin temelini atarak ilçemiz için önemli bir projeyi daha hayata geçirmiş olacağız. “ diye konuştu.

Samsun ilçelerine yapılan yatırımlar hakkında konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Derebahçe Sosyal Tesislerinin mahalle sakinlerinin yanı sıra çevre mahallelerinin de cazibesini arttıracağını kaydetti. Bölgeye kazandırılan tesisin önemli bir kazanç olduğunu ifade eden AK Parti Milletvekilleri Fuat Köktaş ve Hasan Basri Kurt ise, Tesisin İlkadım’a hayırlı ve uğurlu olmasını diledi.  


Samsun Valisi İbrahim Şahin ise,  insana değer veren bir belediyecilik anlayışı çalıştığını ifade ederek sosyal ve yatırımcı belediye özelliği ile öne çıktığını kaydetti. 

Konuşmaların ardından temel atma töreni için koç kesildi.  Koç kesiminin ardından protokol üyeleri temel atma merasimi için butona basarak binanın temeline beton döktü.

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2015, 19:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4