Dolmuş 8 TL mi oluyor! Samsun'da dolmuşa zam mı geliyor!

Samsun’da Dolmuş ücretlerine zam yapılacağı gündeme gelirken, yolcu ücretlerinin 8 TL olması için dolmuşçuların talep ettiği iddia edildi.

Samsun dolmuş zam
Dolmuş 8 TL mi oluyor! Samsun'da dolmuşa zam mı geliyor!

Samsun Haber - Akaryakıta gelen zamların ardından dolmuş ücretlerine zam geleceği buna göre bir kişi 5 TL olan ücretin 8 TL’ye çıkacağı iddia edildi.
Samsun Gazetesi'nin haberine göre; Dolmuşçuların artan akaryakıt fiyatları ve araç masraflarının yükselmesi ve pandemi nedeniyle yolcu sayısının az olması nedeniyle zam talep ettikleri ve ücretlerin bir kişi için 8 TL, öğrenciler için ise 7.00 TL olacağı öğrenildi. Samsun Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) toplantısında dolmuşçulara zam kararının iki hafta içerisinde çıkması bekleniyor.
Geçtiğimiz ocak ayında Ulaşım Koordinasyon Merkezi’nde toplu ulaşım ve taksi ücretlerine zam kararı görüşülmüş UKOME’den, toplu taşıma ücretlerine yüzde 25 oranında zam kararı çıkmıştı. Buna göre kent için dolmuş ve minibüs hatlarında kişi başı yolcu fiyatı 4 liradan 5 liraya yükselmişti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mülayim sert
Mülayim sert - 3 ay Önce

İnşAllah olmaz bu gidişle dolmuş işi biter

SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344