banner433

Göktaşı mı düştü, ışık topu nedir? Emniyet açıklama yaptı!

Karadeniz'e göktaşı düştü mü? Samsun da ışık topu görüldü mü? gibi sorular vatandaşlar tarafından merak konusu olurken, sosyal medya da da binlerce paylaşım yapıldı. Konuyla ilgili Trabzon Emniyeti'nden açıklama geldi.

Göktaşı mı düştü, ışık topu nedir? Emniyet açıklama yaptı!

Karadenizli vatandaşlar sosyal medyada gökyüzünde 'ışık topu' gördüklerini iddia etti. Konuyla ilgili Trabzon Emniyeti'nden açıklama geldi.
Sosyal medyada Artvinli ve Trabzonlular, gökyüzünde "ışık topu" gördüklerini söyledi.Trabzon'un yerel medyası emniyetten aldığı bilgiye göre; Trabzon Emniyeti, kentin birçok ilçesinden bu tür ihbarlar geldiğini doğrularken yeryüzü ile alakalı bir durum olmadığını ve gelişmeleri anbean takip ettiklerini belirtti.

BİRÇOK İLDE GÖRÜNTÜLENDİ

Bir çok ilden görünen göktaşı olduğu diğerlendirilen cismin düştüğü an Bingöl'de cep telefonu kamerasına yansıdı.
Bugün akşam saatlerinde gök yüzünde parlayan bir cismin düştüğü götürüldü. Göktaşı olduğu değerlendirilen cisim Samsun, Trabzon, Artvin,Malatya, Elazığ, Bingöl,Diyarbakır,Erzurum,Sivas,Tunceli,Erzincan ve Ardahan başta olmak üzere bir çok şehirde göründü.O anı ise Bingöl Genç karayolunun 8. kilometresinde araçla seyir halinde olan 19 yaşındaki Veysel Sönmez cep telefonu kamerasıyla tesadüfen kaydetti.

Meteor hastag ı ile binlerce paylaşım yapıldı. Bu paylaşımlar yoğunlukta insanları güldüren fotoğraflardan oluşuyor.

Işık Topu Nedir? Yıldırım topu tanımlanmamış bir atmosferik elektrik olgusudur. Bu terim bezelye büyüklüğünden birkaç metre çapa sahip kürelere kadar çeşitli aydınlatma gücü bilgilendirmesi ile ilgilidir. Genellikle gök gürültülü fırtınalar ile ilişkilendirilmesine rağmen bölünmüş ikinci şimşek çakmasından oldukça daha uzun sürer.
 

Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2020, 23:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344