banner341

Havza'da Sivrisinek ilaçlama çalışması başladı

Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, ilçede sivrisinek ve karasinek larva mücadelesi ve ilaçlama çalışmalarının başladığını bildirdi.

Havza'da Sivrisinek ilaçlama çalışması başladı ABONE OL

İkiz, yaptığı açıklamada, Havza Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından sivrisinek ve karasinek sinek larva mücadelesine başladı. İlaçlama çalışmalarına Samsun Büyükşehir Belediyesi Veteriner Şube Müdürlüğünden gelen bir ekipte destek verdi.  

Havza Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü İsmet Arslan nezaretinde başlayan ve iki gün sürecek olan ilaçlama çalışmaları kapsamında ilçe merkezinden geçen Hacı Osman Deresi ve Tersakan Irmağı yatakları, çöp toplama merkezi, geri dönüşüm atık toplama alanı, sebze pazarı, atık su kanalları ve çöp konteynırları ilaçlanacak. 

Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerinin ilaçlama çalışmaları kapsamında iki gün boyunca çalışma yapacağını belirterek; "Belediye sınırları ve mücavir alanlarda haşerelere karşı ilaçlı mücadele çalışmaları periyodik olarak aralıksız devam edecek. İlaçlama çalışmalarımıza destek veren Samsun Büyükşehir Belediyemize teşekkür ederim." dedi.


Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2015, 08:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4