banner433

Hayvan Pazarları Açılıyor

Salgın nedeniyle kapalı bulunan hayvan pazarları yeniden açılıyor.

Hayvan Pazarları Açılıyor

İlimizde bulunan ve Coronavirüs tedbirleri kapsamında, İl Hayvan Sağlık Zabıtası Komisyonu tarafından 18.03.2020 tarih ve 2020/03 sayılı karar gereği İl Hıfzıssıhha Kurulu’nca 20.03.2020 tarihinde kapatılan Hayvan Pazarları normalleşme süresi içinde 15.06.2020 tarihinden itibaren alınan tedbirlerle açıldı.

Konu hakkında bir açıklama yapan Samsun İl Tarım ve Orman Müdürüz İbrahim SAĞLAM: “Salgınla ilgili Bakanlığımızın öngördüğü tedbirler kapsamında; Hayvan pazarlarına hayvan giriş ve çıkışlarının ayrı ayrı noktalardan kontrollü bir şekilde yapılması, giriş ve çıkışta nakil araçlarının temizlik ve dezenfeksiyonunun sağlanması, hayvan pazarına gelen kişilerin maske takması, el dezenfeksiyonu ile el dezenfeksiyonlarının yapılması, ateşlerinin ölçülmesi ile yüksek ateşi, burun akıntısı ve öksürüğü olanlar ile maskesiz kişilerin pazarlara girişlerine izin verilmemesi gerekmektedir. 
Ayrıca Hayvan Satış Yerlerine kapasitenin % 50’si kadar hayvan alınması, hayvan sahiplerinin aralarındaki sosyal mesafenin sağlanabilmesi açısından hayvan padoklarının bir boş bir dolu olacak şekilde ayarlanması, hayvan alım satımlarında sosyal mesafeye dikkat edilmesi konusunda insanların uyarılması gereklidir. Unutmayalım ki bu tedbirler hepimizin sağlığı içindir.” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344