banner324

Hıdrellez Ateşi Terme’de Yanacak

Soğuk kış aylarının sona erdiği, baharın karşılandığı Hıdrellez Şenlikleri, her yıl olduğu gibi bu yıl da onbinlerce kişiyi Terme’de buluşturmaya hazırlanıyor.

Hıdrellez Ateşi Terme’de Yanacak ABONE OL
banner325

Doğanın canlanmasının habercisi olan ve dileklerin yerine geldiğine inanılan "Hıdırellez" ateşi 4-5 Mayıs'ta sakarlı merası'nda 23. kez yine yanacak.
PROGRAM BELLİ OLDU
Terme'de önemli bir turizm destinasyonu haline gelen Terme Sakarlı Hıdırellez Şenlikleri kutlama programı belli oldu. Programa göre kutlamalara, 4 Mayıs Cumartesi günü geleneksel at yarışlarıyla başlanacak. Aynı günün akşamı Karadeniz müziğinin sevilen sesi Recebim konseri ile devam edilecek ve 5 Mayıs Pazar günü ise yağlı güreşler yapılacak.


TERME’YE BEKLİYORUZ
Tüm Türkiye'yi baharı Terme'de karşılamaya davet eden Belediye Başkanı Ali Kılıç, " Baharın gelişini müjdeleyen Hıdırellez Şenlikleri'ne 23.kez ev sahipliği yapmanın onurunu ve gururunu yaşıyoruz. Yurt içi ve dışından her yıl on binlerce kişinin katıldığı şenliklerimizde baharı karşılayacağız. Bahar heyecan getirir, mutluluk getirir. Bu mutluluğu, tüm halkımızla paylaşmak için herkesi 4-5 Mayıs tarihlerinde ilçemize bekliyoruz" dedi.

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2019, 12:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner318

banner4

banner319

banner320