IBF ile Bosna Bank International Arasında MoU Anlaşması İmzalandı

Uluslararası İş Forumu (IBF) ile Bosna Bank International arasında MoU anlaşması imzalandı.

IBF ile Bosna Bank International Arasında MoU Anlaşması İmzalandı

1995 yılından bu yana MÜSİAD önderliğinde her yıl düzenlenen Uluslararası İş Forumu (IBF), İslam dünyasının farklı ülkelerinden katılımcıları bir araya getiren; güncel ekonomik sorunları farklı yaklaşımlarla çözmek ve üye ülkeler arasındaki iletişim ve işbirliğini geliştirmek için projeler geliştiren bir platformdur. Her yıl düzenlenen IBF kongreleri ile ortaya çıkacak fikirlerin uygulanması noktasında İslam Dünyası’na ortak bir zemin oluşturmak hedeflenmektedir.
Bu bağlamda, Bosna Bank International (BBI) CEO'su Amer Bukvic ve Genel Sekreteri Salih Purisevic, 2019 yılı ekim ayında Saraybosna'da gerçekleşecek 23. Uluslararası İş Forumu (IBF) Kongresi öncesi MÜSİAD Genel Merkez’e ziyarette bulundu. IBF Başkanı Erol Yarar, Yardımcısı Gazi Mısırlı ve MÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Burak Benşin’in ev sahipliğinde gerçekleşen ziyarette, IBF ve BBI arasındaki karşılıklı iyi niyet göstergesi olarak Memorandum of Understanding (MoU) antlaşması imzalandı.
3 yıl geçerli olacak anlaşma kapsamında, iki tarafın gerçekleştirecekleri etkinliklerde birbirlerine destek olunması ve kurumlar arasında farklı zaman dilimlerinde ziyaretler gerçekleştirilmesi gibi konularda iş birliği sözü verildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4