İlesam İl Temsilciliği Aşık Kemali Bülbül’ü kabri başında anacak

İlim Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği (İLESAM) emektar üyesi Aşık Kemali Bülbül’ü unutmadı. İlesam Samsun İl Temsilcisi Ahmet Seven’in tertiplediği Aşık Kemali Bülbülü kabri başında anma ziyaretine ayrıca Samsun’da bulunan Sivil Toplum Kuruluşları’ da katılacak.

İlesam İl Temsilciliği Aşık Kemali Bülbül’ü kabri başında anacak ABONE OL

Samsunlu şair ozan Aşık Kemali Bülbül vefatının 3. yılında Kıran Mezarlığında bulunan kabri başında akrabaları ve sevenleri tarafından ziyaret edilerek anılacak.

Çok sayıda şiir kitabı bulunan ve Halk Aşıkları Derneklerinin kuruculuğunda öncülük eden aşıklık geleneğinin temsilcilerinden Samsunlu Aşık Kemali Bülbül 1928 yılında Samsun’da doğmuş ve 2012 yılında yine Samsun’da vefat etmişti. Uzun yıllar Ankara’da kalan ve vefatına kadar halk aşıklık geleneğini yaşatan Bülbül ülkemizin çeşitli illerinde yapılan aşıklar bayramına da katılarak çok sayıda ödülün de sahibi olmuştu.

İlim Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği (İLESAM) Üyesi olan Aşık Kemali Bülbül’e vefatından evvel eserlerini ihtiva eden  kapsamlı bir kitap yayımlanmış ve vefa gecesi düzenlenmişti.

Kemali Bülbülün vefat günü olan 23 Eylül Çarşamba günü kabri başında evlatları, akrabaları İlim Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği (İLESAM) Samsun İl Temsilcisi ve Samsun Yazarlar Derneği Başkanı Ahmet Seven, şair arkadaşları, hemşehrileri, Kavak Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Op. Dr. Yılmaz Karagöz ve Yönetim Kurulu Üyeleri, sevenleri ve dostları da hazır bulunacak. 

Kaynak: Akasyam.com

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2015, 09:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4