banner341

İlkadım İlçesi okul müdürleri toplandı

İlkadım İlçesi Okul Müdürleri 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı Sene Başı Değerlendirme Toplantısı 03.09.2015 tarihinde Sema Cengiz Büberci Kız Meslek Lisesi Konferans Salonunda İlçe Kaymakamı Turan Atlamaz başkanlığında yapıldı.

İlkadım İlçesi okul müdürleri toplandı ABONE OL

Toplantıya İlkadım Kaymakamı Turan Atlamaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cengiz Çetinkaya, Şube Müdürleri ve Okul Müdürleri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürü Cengiz Çetinkaya ilçe okulların eğitim durumu ve eğitim istatistikleri hakkında bilgi vererek, Kaymakamlık Makamımızın eğitim konularındaki hassasiyetinin görüldüğünü ve bunun sonucu olarak da ortaya çıkan geçen seneki başarıların artarak devam edeceği ifade etti.

Konuşmasında 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılının başarılı geçmesi umudunda bulunan Atlamaz, kazasız sıkıntısız bir yıl geçirilmesi temennisinde bulunarak okul müdürlerine hitaben yaptığı konuşmasında;

“Yaşam koşulları hızla değiştiği gibi eğitim ortamları ve olanakları da teknolojiyle birlikte değişim göstermektedir. Hem kendi gelişiminiz hem de çocukların eğitiminde etkin olmak için sizlerden istediğim bu gelişmeleri takip etmeniz, yakalamanız ve geçmeniz.

Tabi sadece hızla değişen ve gelişen eğitim öğretimi teknolojiyle değil yakalayacağınız sinerji ile de sağlamanız gereklidir. Bulunduğunuz okul ortamında müdür yardımcıları, öğretmenler,  okul çalışanları, öğrenciler, okul çevresi, aile vb. unsurlarla birlikteliği sağlamanız gereklidir.

Tüm bunları gerçekleştirmek zordur. Omuzlarınızda çok büyük ağırlık vardır. Eğitim hizmetleri fedakârlık göstermeyi, daha fazla konsantre olmayı gerektiriyor. Sorumluluklarımızı da idrak etmemiz gerekiyor. Samimiyet, hukuk dairesi içinde başarıya kilitlenelim.

Bu Milletin misyonu başka Miletlerin misyonuna benzemez. Medeniyetimize ve inancımıza sahip çıkan, Ecdada yakışan, ruh köküne bağlı, en ileri teknolojiye sahip olabilecek, edepli çağdaş nesiller yetiştirmeliyiz.

Çocuklarımızı internet, uyuşturucu, alkol, kumar, Tv bağımlılığı gbi bu çağın tuzaklarından uzak tutmak için üzerimize düşenin fazlasını yapmalıyız. Makamlar ve mevkiler gelir geçer ama ilahi adalet bunları es geçmez.

Dünyanın başındaki belalardan kurtuluş reçetesi bizlerde, ülkemizde. Sizlerde buna vesile olacak önemli lider insanlarsınız, bunu asla unutmayalım arkadaşlar. Kapım ve gönlüm sizlere her zaman açık.

Başta İlçe Milli Eğitim Müdürü Cengiz Çetinkaya, ekibine ve okul müdürlerine, emeği geçen herkese teşekkür ediyor saygılar sunuyorum.” dedi.

Okul müdürlerinin dilek ve görüşlerinin alınmasının ardından toplantı sona erdi.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2015, 11:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4