İnsani Yardım Vakfı Samsun Şubesi'nden OMÜ'ye ziyaret

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal, İnsani Yardım Vakfı (İHH) Samsun Şube Başkanı Mustafa Yeşil ve Şube Yönetim Kurulu üyeleri ile buluştu.

Rektör Danışmanı Öğr. Gör. Halil İbrahim Zengin’in de katıldığı Rektörlük makamındaki ziyarette Şube Başkanı Mustafa Yeşil, İHH’nın gönüllülükle başlayan ve 1995 yılında kurumsallaşarak 123 ülkeye yayılan faaliyetleri hakkında Rektör Ünal’a bilgiler aktararak Türkiye’den bütün dünyaya yayılan bir hayır köprüsü kurduklarını ve bu uğurda hareket ettiklerini söyledi.
Şube Başkanı Yeşil, İHH Samsun Şubesi olarak insani yardım faaliyetleri konusunda ürettikleri proje ve yardım kampanyalarına dair vizyonlarını da Rektör Ünal’la paylaştı.
Bütün kamu kurumları, mesleki örgütlenmeler, dernekler ve sivil toplum kuruluşlarıyla paydaşlığa ve iş birliğine önem verdiklerini belirten Rektör Ünal ise bu yolda toplumsal sorumluluğu ve faydayı öncelediklerini dile getirdi. İHH’nin küresel boyutta yürüttüğü yardım ve faaliyetleri takdir ettiklerini ifade eden Rektör Ünal, Başkan Yeşil ve beraberindeki heyete muvaffakiyet diledi.
Ziyarette, Şube Başkanı Yeşil, İHH’nın çalışmalarının yer aldığı yayını Rektör Ünal’a takdim etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4