İstanbul’dan Samsun’a kürek çektiler

Samsun Büyükşehir Belediyesi Anakent Spor Kulübü dragon bot takımı, 26 kişilik ekip 30 Nisan'da İstanbul’dan çıkarak Bandırma Vapuru’nun 1919 yılında izlediği güzergahtan kürek çekerek Samsun’a geldi.

İstanbul’dan Samsun’a kürek çektiler ABONE OL

Uzmar Denizcilik firmasının sponsorluğunda 100. Yıl etkinlikleri kapsamında başarılması zor bir olayı gerçekleştiren sporcular, 19 Mayıs 2019’da Tütün İskelesi’ne gelerek, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'dan teslim aldıkları Türk bayrağını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teslim etmişti.

Heyecanlı ve tehlikeli bir etabı gerçekleştirdiklerini söyleyen Samsun Büyükşehir Belediyesi Anakentspor Dragon Bot Takımı Antrenörü Zafer Benli, “Çok zor bir iş çıkardık. İstanbul’dan Samsun’a kadar kürek Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yolundan gelmek bizler için hem gurur verici hem de çok iyi bir deneyim oldu. Sporcularımızın da büyük gayreti ile birçok kişinin başaramazlar dediği bir etkinliğini zaferle tamamlanmanın gururunu yaşıyoruz” dedi.

Bu zorlu etapta kendilerine sponsor olan Uzmar Denizcilik Firması’na teşekkür ettiklerini söyleyen Antrenör Benli, “15 sporcu ve 11 teknik ekip olarak 26 kişi tek yürek olduk. Bu kadar yoğun ilgi göreceğimizi tahmin edemiyorduk. Fakat güzergah boyunca uğradığımız her yerde bizleri büyük bir coşku ile karşıladılar. Bizi hiçbir zaman yalnız bırakmayan desteğini esirgemeyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Demir ve Kulüp Başkanımız Kadir Koçak’a şükranlarımızı sunarız” diye konuştu. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4