Japonya Nagaoka Üniversitesi OMÜ ile İş ve Güç Birliği Yapmak istiyor

Japonya Nagaoka Teknolojisi Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Takashi Yukawa ile aynı üniversitenin Makine Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Shigeru Nagasawa, Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç’e nezaket ziyaretinde bulundu.

Japonya Nagaoka Üniversitesi OMÜ ile İş ve Güç Birliği Yapmak istiyor

Rektörlük makamında gerçekleşen ziyarette, Rektör Bilgiç’e, Uluslararası İlişkiler Birimi Başkan Prof. Dr. Rıdvan Kızılkaya, Yeşilyurt Demirçelik Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Kemal Yıldızlı ve Mühendislik Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Özgür Demircan eşlik etti.

Nazik ziyaretten dolayı duyduğu mutluluğunu ifade eden Rektör Bilgiç, konuklara OMÜ'de yapılan bilimsel ve teknolojik çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Nagaoka Üniversitesi hakkında bilgi veren Japon öğretim üyeleri de bu çalışmaların ortaklaştırılmasına yönelik Rektör Bilgiç ile karşılıklı fikir ve görüş alışverişinde bulundular.

OMÜ'ye dair pozitif izlenimler

Geçen yıl OMÜ’yü ziyaret eden Prof. Dr. Shigeru Nagasawa, önceki ziyaretinde edindiği izlenimler sonucunda OMÜ’nün fiziki imkânları ve yaptığı çalışmaları beğendiğini dile getirirken, Nagaoka Üniversitesi ve OMÜ arasında eğitimde iş ve güç birliği yapılmasından mutlu olacaklarını belirtti.

Sıcak ve samimi bir ortamda geçen ziyaretin sonunda Rektör Bilgiç Japonya'dan gelen misafirlerine Üniversitenin hediyesini takdim ederken, konuk akademisyenler de ülkelerinden getirdikleri çeşitli hediyelerle Rektör Bilgiç ve ziyarete eşlik eden OMÜ'lü öğretim üyelerine jest yaptı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344