KADEF Başkan Adayı Mustafa Umar projelerini açıkladı

Kavak Dernekler Federasyonu Başkan Adayı Mustafa Umar, genel kurul delegeleriyle bir araya geldiği toplantıda projelerini açıkladı. Umar federasyona hizmet binası ve hizmet aracı kazandıracaklarını söyledi.

KADEF Başkan Adayı Mustafa Umar projelerini açıkladı

Kavak Dernekler Federasyonu (KA-DEF) Başkan Adayı iş insanı Mustafa Umar, nisan ayında yapılacak KADEF olağan genel kurulu öncesinde delegelerle Fuariçi Kısmet Düğün Salonu'nda kahvaltı ve istişare programında bir araya geldi. Dernek başkanları ve delegelerin yoğun katılım gösterdiği programda konuşan Mustafa Umar, yaptığı konuşmada hazırladıkları projelerle marka değeri yüksek bir KADEF oluşturmak için çalışacaklarını belirtti.

Mustafa Umar programda yaptığı konuşmada, KADEF'in 2010 yılında kurulduğunu hatırlatarak, bugüne kadar görev yapan genel başkanlara, yönetim kurullarına, kadın ve gençlik kolları başkanlarına ve organ kurullarına teşekkür etti. ''Hedefimiz daha birliktelikli, daha hedefli ve marka değeri yüksek bir KADEF oluşturmak'' diyen Mustafa Umar, ''Proje ekip işidir. Kuracağımız yönetim kurulumuzla önceliğimiz KADEF'imize yakışacak, ihtiyaçları karşılayacak bir hizmet binası kazandırmak. İkinci projemiz ise, hizmet aracı. Allah nasip ederse yönetim kurulu arkadaşlarımızla bir tane hizmet aracı KADEF'imize kazandıracağız. Şimdiden sözünü veriyorum'' dedi.

Yapacağı projeleri sıralayan Mustafa Umar şunları söyledi, ''Halk eğitim merkezi ile birlikte, meslek edindirme kursları açacağız. KADEF binamızda oluşturacağımız istihdam masası ile hemşehrilerimizle iş dünyası arasında köprü olacağız. Durumu iyi olmayan ancak başarılı olan öğrencilere burs ve yurt konusunda destek olacağız. Mesleklerinde başarılı olan hemşehrilerimizle eğitim seminerleri düzenleyeceğiz. Hemşehri derneklerimizle 6 ayda bir araya gelip değerlendirme ve istişare toplantıları yapacağız. Özellikle İstanbul, Bursa ve Gebze'de yer alan Kavaklı dernekleri ile istişareler yapıp ortak projeler üreteceğiz. KADEF'te masası olan derneklerimizden masa parası almayacağız. Dışarda kalan derneklerin durumunu yeniden değerlendirip federasyona üye sayısını arttıracağız. Yapacağımız güreş, tirit gibi etkinlikleri Kavak'ta yapacağız. Gençlerimizi elinden tutacağız. Onlara destek vereceğiz. Sporda başarılı olan ve köylerinden hiç çıkmamış gençlerimizi ve öğrencilerimizi, Anıtkabir'e götüreceğiz. İstişare halinde görevimizi Kavak'a ve hemşehrilerimize yakışır bir şekilde birlikte yapacağız. Destekleriniz için teşekkür ederim'' diye konuştu.

Mustafa Umar'ın projelerini açıklamasının ardından dernek başkanları ve delegeler görüş ve temennilerini dile getirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344