banner341

Kahraman Mehmetçiklerimiz için Samsun'da dualar okundu

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimler Derneği Bafra Şubesi tarafından dernek binasında şehit düşen Mehmetçikler için 2 adet 41 Yasin-i Şerif okundu ve ardından dualar yapıldı.

Kahraman Mehmetçiklerimiz için Samsun'da dualar okundu ABONE OL

Dernek binasında duygu dolu anların yaşadığı Mevlid-i Şerif ‘te konuşan şehit annesi ve ayrıca Yönetim Kurulu Başkanı Saadet Var,” Her ay düzenli olarak dernek binamızda görevi başında şehit düşen Mehmetçiklerimiz için mevlid-i şerif okutturuyoruz” dedi.

‘ŞEHİTLERİMİZİ DUALARLA ANIYORUZ'
Şehit yakıları ile   Türk Kızılay’ı Canik Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Hatice Örs’ün  katıldığı mevlitte duygularını belirten Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimler Derneği Bafra Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Saadet Var, “Şehit ve Gazi ailelerimizin katılımı ile Sarıkamış harekatında bundan 104 yıl önce olumsuz hava koşulları nedeniyle donarak, şehit düşen Mehmetçiklerimiz unutmadık. Bunu yanı sırada diğer şehitlerimiz içinde dernek binamızda Mevlid-i Şerif okuttuk. Ruhları şad olsun “diye konuştu.

OLAYIN ÜZERİNDEN TAM 104 YIL GEÇTİ
Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimler Derneği Bafra Şubesi Basın sözcüsü Köksal Öner, "Sarıkamış şehitlerimiz 104’üncü yılını anılıyoruz. Osmanlı İmparatorluğu ve Rus İmparatorluğu arasında Sarıkamış’ta gerçekleşen kara çatışmalarından biridir. Başarısızlıkla sonuçlanan bir askeri girişimdir. On binlerce asker ve sivilimizi soğuktan şehit verip Allahüekber Dağları'na emanet ederek çekildiğimiz Sarıkamış faciasının üzerinden tam 104 yıl geçti. Hemen her aileden bir şehit verilmişti olayın vahameti yıllar geçtikçe daha iyi anlaşılacaktır”dedi.
Köksal ÖNER

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4