Karla mücadelenin 5 günlük maliyeti 4 milyon tl

Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Yurt kentin her yerinde karla mücadele çalışmalarının aralıksız sürdüğünü belirterek, “Bütün ekiplerimiz gece gündüz demeden karla mücadele ediyor” dedi.

Karla mücadelenin 5 günlük maliyeti 4 milyon tl

Yaklaşık 1 haftadır aralıksız olarak devam eden kar yağışlarından dolayı yoğun mesai harcayan Samsun Büyükşehir Belediyesi, yolların açılması için canla başla çalışıyor. Bazı bölgelerde yağışların aralıksız sürmesinden dolayı açılan yollar tekrar kapanıyor. Büyükşehir Belediyesi kapanan yolları tekrar açarak olası bir acil durumda vatandaşların ulaşımının rahatlamasını sağlıyor.

KARIN 5 GÜNLÜK MALİYETİ 4 MİLYON TL

Amerika’nın New York eyaletinde yaşanan yağışlardan sonra kar kalınlığının 60 cm olmasına karşın hayatın felç olduğunu, aynı durumun kar kalınlığının 2 metreyi bulduğu yerler olmasına rağmen Samsun’da yaşanmadığını belirten Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Yurt, “İlimizde son 5 gündür süren karla mücadele çalışmalarında Samsun Büyükşehir Belediyesi olarak 4 milyon TL harcama yapıldı. 200 araç ve 300’den fazla personel ile aralıksız olarak çalışmalarımızı sürdürmeye devam ediyoruz. Ben bu süreçte özverili çalışmalarından dolayı tüm personelimize, belediyemizle koordineli bir şekilde çalışmalarını sürdüren Meteoroloji Bölge Müdürlüğü’ne, AFAD’a ve anlayışları için vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

PERSONELDEN BÜYÜK FEDAKARLIK

Samsun’un tüm ilçelerinde çok yoğun bir şekilde çalışmaların sürdüğünü belirten Mustafa Yurt, “Samsun genelinde kapalı yolu olan mahalle sayısı onu geçmez. Ama bu Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmadığı anlamına gelmiyor. Yolu kapalı olan mahallelerimizde yağışlar yoğun şekilde devam ediyor. Açtığımız andan itibaren yağışlardan dolayı kısa sürede tekrar kapanıyor.  Acil durumlara karşı burada ekiplerimiz her zaman bekliyor. Böyle bir durumla karşılaştığımızda ekiplerimiz yolu açarak ulaşımı hızlı bir şekilde sağlıyor. Kar kalınlığının 2 metreyi bulduğu bölgelerimiz de var. Buralarda tüm ekiplerimiz vatandaşlarımızın ulaşımını sağlamak için büyük fedakarlık gösteriyor” dedi.

İLÇELERE DE YARDIM EDİYOR

Samsun’da ana hatların tamamının açık olduğunu ve ekiplerin yol genişletme çalışmalarının yanında alt belediyelere de yardım ettiğini belirten Yurt, “Araç sahipleri kış şartlarına uygun şekilde aracını hazırladıysa yolda kalma imkanı yoktur. Bu konuda toplu taşıma araçlarının kullanılması gerektiğini tekrar hatırlatmak isterim. Birçok ilçemizde sorumluluk alanlarımızda yer alan yolların açılmasının ardından yol genişletme çalışmalarını sürdürüyoruz. Bazı ilçelerimizde ilçe belediyelerimize ait yollarda da çalışmalar yapıyoruz. Samsun Büyükşehir Belediyesi olarak sadece sorumluluk alanlarımızdaki yolları açmakla kalmıyoruz. Vatandaşımızın rahatlaması için çalışıyoruz. Kar yağışının durmasının ardından buzlanma ile ilgili çalışmalarımızı hızlandıracağız. Buzlanma olan yerlere solüsyonlarla ve tuzlu agrega karışımlarıyla uygulama yaparak yol güvenliğini sağlayacağız” açıklamalarında bulundu.

 

 

Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2016, 12:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4