banner433

Kavaklı Vali Manisa'ya Atandı

Samsun'un Kavak İlçesi nüfusuna kayıtlı Yaşar Karadeniz, Kastamonu Valiliği'nden Manisa Valiliği'ne atandı.

Kavaklı Vali Manisa'ya Atandı

Önceki akşam açıklanan Valiler Kararnamesi'nde 24 ilin Valisi başka illere görevlendirilirken bazı kaymakamlar ve yüksek düzey bürokratlar vali olarak atandı. 

Açıklanan kararnamede Kastamonu Valisi olan Samsunlu Yaşar Karadeniz, Manisa Valisi oldu. 

Yaşar Karadeniz Kimdir? 
1965 yılında Samsun'da doğdu. İlk, orta ve liseyi Samsun'da okudu. 1983 yılında Samsun Teknik Lisesi Makine Bölümü'nü bitirdi. Aynı yıl girdiği Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nden 1987 yılında mezun oldu.1988 yılında Amasya Valiliği'ne Kaymakam Adayı olarak atandı. Bu görevi sırasında bir yıl süreyle İngiltere'de bulundu. Kaymakam Vekilliği stajını Erzincan'ın Tercan İlçesinde yaptı.1991 yılında Kaymakamlık Kursu'nu bitirerek yeni ilçe olan Yozgat'ın Yenifakılı İlçesinin ilk kaymakamı olarak atandı.  

Sırasıyla Konya-Taşkent, Hakkari-Çukurca, Ordu-Aybastı, Mardin-Yeşilli, Trabzon-Beşikdüzü ve Çanakkale-Eceabat Kaymakamı, Tekirdağ - Saray, Gaziantep-Nizip ve Gaziosmanpaşa Kaymakamı olarak görev yaptı. Kaymakam Yaşar Karadeniz 28.02.2017 tarihli Bakanlık olur’u ile Kastamonu Vali Vekilliğine, 21.06.2017 tarih ve 2017/10458 sayılı Bakanlar Kurulu  Kararı  gereğince  de Kastamonu Valiliğine atanmış olup, 21.06.2017 tarihi itibariyle  görevine başlamıştı. Vali Karadeniz bugün yayınlanan Valiler kararnamesi ile Manisa Valiliğine atandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344