banner341

Koronavirüs Tedbirlerine Yönelik ‘Türkiye Huzur Güven Uygulaması’

Samsun Valiliği koronavirüs tedbirlerine yönelik Samsun İl Emniyet Müdürlüğü ve Samsun İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinde gerçekleştirilen ‘Türkiye Huzur Güven Uygulaması’ hakkında bir bildiri yayınladı.

ABONE OL

Valilikçe yayınlanan bildiride şöyle denildi:
30 Nisan 2020 Perşembe günü 15:00-24:00 saatleri arasında koronavirüs tedbirleri kapsamında İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı ekiplerimizce ‘Türkiye Huzur Güven Uygulaması’ gerçekleştirilmiştir.

Covid-19 salgınından ülkemizi ve vatandaşlarımızı korumak, salgının yayılmasını engellemek için alınan tedbirler kapsamında ülke genelinde asayişin ve kamu düzeninin sağlanması amacıyla alınan tedbirlerin huzur ve güven ortamında geçmesinin sağlanması, her zaman ve her yerde güvenlik güçlerimizin varlığını vatandaşa hissettirerek alanda görünür olunması, suç işleme amacındakilerin caydırılması, sosyal izolasyon, tamamen kapatılan yada kısıtlanan iş yerlerine yönelik tedbirlerin uygulanıp uygulanmadığına yönelik denetimler gerçekleştirilmiştir.

Uygulama neticesinde; 1.428 iş yeri denetlenmiş, 1 işyerine 1.000 TL cezai işlem uygulanmıştır. 20 yaş altı ve 65 yaş üstü olup sokağa çıkma yasağına riayet etmeyenler ile sosyal mesafe kuralına uymayan 35 şahsa 33.265 TL idari para cezası uygulanmış, ayrıca 2.631 kişi sorgulanmış olup, çeşitli suçlardan aranan 9 şahıs yakalanmıştır. Yapılan araç kontrolünde 1.775 araç denetlenmiş, 23 araca 11.629 TL para cezası uygulanmıştır. Ayrıca 45 park ve bahçe denetimi ile 14 mesire ve yürüyüş alanı denetlenmiştir. Uygulamalarda yapılan kimlik sorgulamasında 1 kayıp şahıs bulunmuştur. Uygulamalara İl Emniyet Müdürlüğü’nden 443, İl Jandarma Komutanlığı’ndan 228 personel katılmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4