banner341

Milletvekili Köktaş: Sağlık Kenti Samsun kimliğine güç katacak

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Resmi Gazete’nin 31 Ağustos 2020 Pazartesi tarihli sayısında yayımlanan 2916 Sayılı Cumhurbaşkanı Kararı ile Samsun Üniversitesi bünyesinde Tıp Fakültesi kurulmasıyla ilgili "Hayırlı Olsun" mesajı paylaştı.

Milletvekili Köktaş: Sağlık Kenti Samsun kimliğine güç katacak ABONE OL

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın tensipleriyle Samsun Üniversitesi bünyesinde Tıp Fakültesi kurulmasını büyük bir memnuniyet ile karşıladıklarını belirten Milletvekili Köktaş, "18 Mayıs 2018 tarihinde kurulan ilimizin adını taşıyan Samsun Üniversitesi, bu tarihten sonra hızlı bir yapılanma süreci ile şehrimizin, bölgemizin ve ülkemizin ihtiyaçlarını dikkate alan stratejileriyle, hedeflerine tek tek ilerlemeye devam ettiğini görmek bizleri gururlandırıyor, mutlu ediyor. 
Bu hedeflerin ulaşılmasında da, Samsun Milletvekilleri olarak üniversitelerimizle ilgili yapılan ve yapılması planlanan tüm konuların takipçisi olarak gerekli desteğin verilmesinde büyük gayretler sarf ediyoruz, etmeye de devam edeceğiz.
Bu anlamda Samsun Üniversitemize kurulacak olan şehrimizin ikinci Tıp Fakültesi, ilimizin "sağlık şehri Samsun" kimliğine güç vererek önemli katkılar sağlayacağına, burada yetişen öğrencilerimizin de şehrimize, ülkemize ve insanlığa çok faydalı çalışmalara imza atacağına inanıyorum.
Bu düşünceler içinde; Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın takdirleriyle Samsun Üniversitesi bünyesinde kurulması kararı alınan Tıp Fakültesi’nin üniversitemize, şehrimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyor, ilimize verdiği katkılardan ötürü Sn. Cumhurbaşkanımıza, tüm hemşehrilerimiz adına teşekkürlerimi arz ediyorum.” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4