Milletvekili Köktaş: Samsun-Sivas Demiryolu Hattı Ekonomiyi Canlandıracak

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu başkanlığında Samsun heyeti ile birlikte viedokonferans yoluyla yapılan, ilimizdeki ulaştırma ve altyapı çalışmaları ve yatırımlarının konuşulduğu toplantıya katıldı.

Milletvekili Köktaş: Samsun-Sivas Demiryolu Hattı Ekonomiyi Canlandıracak

Samsun coğrafi ve jeopolitik konumu açısından ulaşımda bölgesinde önemli bir lokasyona sahip olduğunu belirten AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, gerçekleşen toplantıyla ilgili olarak şunları söyledi: "Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız sayın Adil Karaismailoğlu başkanlığında Samsun heyeti olarak ilimizdeki ulaştırma ve altyapı çalışmalarımız, yatırımlarımız ve projelerimizle ilgili görüşmelerde bulunduk. İlimizin özellikle önceki dönem Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız ile yaptığımız ilçelerimize yaptığımız ziyaretlerimiz de dile getirdiğimiz yol, kavşak gibi ulaştırma ve altyapı ihtiyaçlarına yönelik talepleri ve önerilerimizi sayın Bakanımıza ilettik.

Yine Karadeniz’i Akdeniz’e bağlayan, Samsun ve Mersin Limanları arası demiryolu bağlantısında stratejik bir öneme sahip, Samsun-Sivas demiryolu hattı, modernizasyon çalışmalarıyla yenilendi, deneme seferlerine başladı. İnşallah ay sonu itibariyle seri olarak yolcu ve yük taşımacılığına başlayacak. Bu hat sayesinde ticaret canlanacak, ülke ekonomimizin hedeflerine büyük katkılar sağlayacaktır. İlimize, ülkemize hayırlı olsun.
Bu zorlu Pandemi sürecinde de ülkemiz de yatırımların durmadığı, aksine artarak devam etmesi de devletimizin ne kadar güçlü olduğunun göstergesidir. Bu bizleri gururlandırmaktadır. Güçlü Türkiye için, gece gündüz demeden çok çalışarak, milletimizi ve ülkemizi kalkındırmaya, büyütmeye devam etmeye kararlıyız.

Son olarak sayın Bakanımız ilimiz de yapımı devam eden çalışmaların en kısa zamanda tamamlanacağını, projelerinde hayata geçirilmesi yönünde takipçisi olacağını ifade ettiler.
Bu vesileyle başta Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, bakanımıza ve ekibine verdikleri destekler için teşekkür ediyoruz."

Kaynak: Halk Gazetesi

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2020, 12:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4