banner208

Nüfus artışında ‘Atakum’ fark attı

2015 yılı nüfus artışı oranlarında Samsun’un Atakum İlçesi nüfusunu 11 bin 778 arttırarak Karadeniz Bölgesinin en çok nüfusu artan ilçesi oldu. Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Gelişmişlikte bölgemizde ilk sırada olan ilçemiz, nüfus artışında da ilk sırayı bırakmamıştır. Atakum İlçesi büyüyor, değişiyor ve gelişiyor” dedi.

Nüfus artışında ‘Atakum’ fark attı
TÜİK, Türkiye’de 2015 yılında yapılan nüfus sayımı sonuçlarına göre artış oranlarını yayınladı. Yayınlanan sonuca göre Atakum İlçesinde 158 bin 31 olan nüfus 11 bin 778 kişinin ilçeye taşınmasıyla 169 bin 809’a ulaştı. Yüzde 7.45’lik bu artış, Atakum İlçesini Karadeniz Bölgesinin nüfusu en çok artan ilçesi haline getirdi.

“GELİŞİM VE DEĞİŞİM SÜRECEK’
Atakum İlçesinin değişim ve gelişimine bağlı olarak nüfusun sürekli artış göstermesinin kendilerini memnun ettiğini söyleyen Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Atakum İlçesinde yıllık 10 bin civarında nüfus artışı oluyor. 2015 yılında bu rakam 12 bine yaklaşmıştır. Kişi bazında bakıldığında Karadeniz Bölgesinin nüfusu en çok artan ilçesi Atakum İlçesi olmuştur. Artvin, Trabzon, Ordu, Giresun, Rize, Amasya ve Sinop illerimiz başta olmak üzere ilçemize özellikle çevre il ve ilçelerden sürekli yeni vatandaşlarımız katılmaktadır. Bu yoğun artış bizim sorumluluğumuzu daha da arttırıyor. Biz de bu sorumluluğun bilincinde hareket ederek ilçemizi daha iyi hizmetler ve projelerle buluşturarak bu gelişim ve değişimi sürekli hale getiriyoruz” dedi.

‘ATAKUM HEP İLK SIRADA..’
Atakum İlçesinin 2014 yılında da sosyoekonomik gelişmişlik oranlarında bölgenin öncüsü olduğunu ifade eden Başkan Taşçı, “Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı(OKA) tarafından yürütülen TR83 Bölgesi İlçeleri Sosyoekonomik Gelişmişlik Analizi (SEGE) 2014 çalışması ile TR83 Bölgesi ilçeleri gelişmişlik düzeyine göre sıralamasında ilçemiz ilk sırada yer almıştı. Nüfusun ve gelişmişlik düzeyinin aynı paralelde yükselmesi önemli bir olaydır. Atakum Belediyesi olarak, Atakum İlçesinde yaşanan bu gelişim sürecini hızlandırmak adına önemli çalışmalarla yolumuza devam ediyoruz. Atakum İlçesini, Türkiye’nin gözbebeği yapacağımıza söz vermiştik. Hızlı artan nüfusu ve gelişmişlik analizleri sonucunda ilk sırada yer alması bizim hedefimize hızlı adımlarla koştuğumuzun bir göstergesidir” şeklinde konuştu.
Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2016, 01:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4