Ölçü, Tartı Aletleri için Muayene Başvurularında Son Gün 29 Şubat

Samsun Valiliği muayene süresi dolan ölçü/tartı aletleri için muayene başvuru süresinin 29 Şubatta sona erdiğini hatırlatmak üzere bir açıklama yayınladı.

Ölçü, Tartı Aletleri için Muayene Başvurularında Son Gün 29 Şubat ABONE OL

Samsun Valiliği muayene süresi dolan ölçü/tartı aletleri için muayene başvuru süresinin 29 Şubatta sona erdiğini hatırlatmak üzere bir açıklama yayınladı. Açıklama şöyle; 

11 Ekim 2019 Tarih,30915 sayılı resmi gazete de yayımlanan, su dışında ki sıvılar için ölçme sistemleri ile bazı ölçü ve tartı aletlerinin muayene yönetmeliği gereği daha önce Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımızca yürütülmekte olan;

- Su dışındaki sıvıların miktarlarının sürekli ve dinamik ölçümü için ölçme sistemlerinin (Akaryakıt/LPG pompaları), sıkıştırılmış doğal gaz (CNG) ölçme sistemlerinin, akaryakıt hacim ölçek kaplarının, motorlu taşıt lastiklerinin hava basıncı ölçümünde kullanılan ölçü aletlerinin,

- Hassas kütle ölçülerini, 5 kg'dan yukarı kütle ölçülerini, demiryolu yük ve sarnıçlı vagonlarını, maksimum kapasitesi 2000 kg’ın üzerinde olan otomatik olmayan tartı aletleri ve aks kantarlarının, muayenesi ile ilgili iş ve işlemler 01.01.2020 tarihi itibarı Türk Standartları Enstitüsü tarafından yapılacaktır.

Ticarete konu faaliyetler de kullanılan bahse konu ölçü aletlerinin muayene periyotları ilgili yönetmelik ile 2 yıl olarak belirlenmiş olup,2 yıllık muayene süresi dolan bahse konu ölçü/tartı aletleri ilgili başvuruların içinde bulunulan yılın şubat ayı sonuna kadar yapılması gerekmektedir.

Kurum ve kuruluşlarımız, muayene başvurularını e devlet üzerinden, TSE ana sayfasında yer alan, https://basvuruportal.tse.org.tr/ başvuru portalından, ve/veya bulunduğunuz bölgedeki TSE Belgelendirme müdürlük ya da temsilcilikleri aracılığı ile yapabilirsiniz.

Başvuru, başvuru süreçleri ve konu ile ilgili detaylı bilgilere, https://basvuruportal.tse.org.tr/ portalında mevcuttur.

Muayene süresi dolan ölçü/tartı aletleri için muayene başvuru süresinin 29 Şubatta sona ereceğinden ,bahse konu ölçü/tartı aletlerini kullanan kurum ve kuruluşlarımızın, her hangi bir cezai müeyyideye maruz kalmamaları, ticari faaliyetlerinin akamete uğramaması için bir an önce Enstitümüze muayene başvurusun da bulunmaları büyük önem arz etmektedir.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4