OMÜ Makine Mühendisliği öğrencileri, Yeşilyurt Enerji Santrali'ni gezdi

Makina Mühendisleri Odası (MMO) Samsun Şubesi, Ondokuz Mayıs Üniversitesi(OMÜ) Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü öğrencilerine yönelik 'İş Yaşamına Hazırlık' etkinliklerini sürdürüyor.

OMÜ Makine Mühendisliği öğrencileri, Yeşilyurt Enerji Santrali'ni gezdi ABONE OL

MMO Samsun Şubesi, OMÜ Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü öğrencilerine yönelik İş Yaşamına Hazırlık etkinliği düzenledi. Öğrenciler, Termodinamik Dersi kapsamında Organize Sanayi Bölgesi'ndeki(OSB) Yeşilyurt Enerji’ye düzenlenen 'Teknik Gezi'ye katıldı. 
Aynı zamanda MMO Samsun Şubesi'ne üye olan öğrenciler, OMÜ Makine Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mustafa Özbey ve aynı bölümden Araştırma Görevlisi Fevzi Şahin ile birlikte gittikleri Yeşilyurt Enerji Santrali'nde Baş Mühendisi Makine Mühendisi Vedat Yaman sanayi tesisini gezdi. Vedat Yaman öğrencilere Yeşilyurt Grup ve Yeşilyurt Enerji Santrali hakkında genel bilgiler verdikten sonra işletmenin termik doğal gaz kombin çevrim santrali, salt sahası, motor binaları, atık su ısı kazanları, soğutma kulesi, buhar türbini bölümlerini gezdirerek tanıttı. 
EĞİTİM VE MESLEK BİLİNCİ
Öğrencilerin, derslerde gördükleri teorik bilgilerin uygulamalarını sanayide görerek mesleki eğitimlerini daha da ileri seviyeye taşıdıklarını söyleyen Doç. Dr. Mustafa Özbey, "Bu gezi, öğrencilerimizin derslerde gördükleri teorik bilgilerin uygulamalarını yerinde görmeleri, ufuklarının genişlemesi, eğitim ve meslek bilinçlerinin artması yönünden oldukça faydalı olmuştur. Ayrıca teknik gezi, öğrencilerin derslerine ve mesleklerine olan ilgi ve heveslerinin artmasına da sebep olacak" dedi. 
KADİR GÜRKAN'DAN 'DİL EĞİTİMİ' UYARISI
Teknik gezi ile ilgili bir açıklamada bulunan MMO Samsun Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Gürkan ise, şunları söyledi: 
"Öğrenci üyelerimizin gelecekte yer alacakları iş yaşamına hazırlıklı olarak başlayabilmelerini önemsiyoruz. Rekabetin yoğun yaşandığı, farkındalık yaratabilen ve donanımlı olanın önünün açık olduğu iş yaşamında öğrencilerimizin almakta oldukları rutin eğitimin yanı sıra yabancı dil eğitimlerine ağırlık vererek 2'nci hatta 3'üncü yabancı dile sahip olabilmek için uğraş vermeleri gerektiğine inanıyor, buna sürekli vurgu yapıyoruz. Öğrencilerimizin ayrıca tasarım ve inovasyon kabiliyetlerini geliştirmeye yönelik eğitimlere yönelmeleri de gerekiyor."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4

banner366