Osmanlı'nın 717. kuruluş yılı için yürüyüş düzenlendi

AK Parti Samsun Gençlik Kolları, Osmanlı İmparatorluğu’nun 717. kuruluş yıl dönümü nedeniyle yürüyüş düzenledi.

Osmanlı'nın 717. kuruluş yılı için yürüyüş düzenlendi

Yıldırım Mehteran Takımı'nın katılımı ile İstiklal Caddesi Namık Kemal Lisesi önünde başlayan yürüyüş, 100 metrelik Türk bayrağı, 60 metrelik ve üzerinde tüm Osmanlı padişahlarının bulunduğu 60 metrelik bayrak ile meşaleler eşliğinde İstiklal Caddesi sonuna kadar devam etti.


Binlerce kişinin katıldığı yürüyüşte konuşan AK Parti Samsun Gençlik Kolları Başkanı Caner Göktepe, “AK Parti gençliği olarak ecdadına sahip çıkan, ecdadını düşünen gençler olarak 717. kuruluş yıl dönümünü bu vesile ile anmak istedik. Bugün yürüyüşümüzde bize destek çıkan herkese çok teşekkür ediyorum. Samsun bir kez daha ecdadına nasıl sahip çıktığını gösterdi diye düşünüyorum. 100 metrelik bir Tük bayrağı ve 75 metrelik Osmanlı padişahlarının resmi olan bayrağımız var. Bu bayrak eşliğinde binlerin katıldığı güzel bir yürüyüş gerçekleştirdik” dedi.

Osmanlı İmparatorluğu’nun 717. kuruluş yıldönümünü kutlamanın gururunu yaşadıklarını belirten Canik Belediye Başkanı Osman Genç, “Bugün de bu yürüyüşü düzenlemekte emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Osmanlı ve Selçuklu ecdadımızı rahmetle ve minnetle anıyorum. Şehirler ve ülkelerin geçmiş kadim değerleri önemlidir. Bugün bu kadim değerleri öne çıkaran gençlerimizin teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Samsun halkının yürüyüşe katılımı ile ecdadına sahip çıktığını belirten AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel ise “Kadim medeniyetimizi kuran Osmanlı İmparatorluğu'nun kuruluş yıldönümü için burada toplandık. Hep beraber olarak bu yürüyüşe katıldık. Kadim medeniyeti kurmakla kalmayıp bu kadim medeniyeti yürüten, sürdüren Türk Milletine çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu

Osmanlı İmparatorluğu’nun tarihin en kadim medeniyetlerinden biri olduğunu belirten Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Belki biz Türkiye Cumhuriyeti olarak, Osmanlı’nın geçmiş dönemde coğrafya üzerinde hakim olduğu topraklara hakim olamayabiliriz ancak Osmanlı’nın o dönemde dünya üzerinde kurmuş olduğu etkisini, hükümranlığını, Türkiye Cumhuriyeti olarak aynı bu şekilde güçlendirerek inşallah bölgemizde ve coğrafyamızda üst sembol olarak devam edeceğiz” ifadelerini kullandı. 

Kaynak: Haberexen

Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2016, 00:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4