Saadet Partisi Salih Şen kimdir?

Saadet Partisi Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Salih Şen, uzman bir ekip tarafından tüm ilçelerde çalışma yaptıklarını ve Samsun’un temel sorunlarını tespit ederek çözüm önerileri hazırladıklarını söyledi.

Saadet Partisi Salih Şen kimdir?

İlerleyen günlerde bir basın toplantısı düzenleyerek Samsun’unun sorunlarını ve göreve geldiklerinde bu sorunlarını nasıl çözeceklerini kamuoyu ile paylaşacaklarını belirten Salih Şen, ‘’Uzman bir ekip Samsun’umuzda çalışmalar yaptı. Sorunlar tespit edildi ve çözüm önerileri yine bu uzman ekip tarafından hazırlandı. Biz projelerimizle yarışacağız. Önceliğimiz Samsun ne kazanır olacak. ’’dedi.

SALİH ŞEN KİMDİR?

1963 yılında Çarşamba'da doğdu. 1983 yılında Çarşamba İmam Hatip Lisesini bitirdi. 1985 yılında Yüksek Öğrenimine başladı. Sırasıyla Ondokuz Mayıs inşaat, Gazi Eğitim, Anadolu Üniversitesi Sosyoloji ve Kamu Yönetimi bölümlerini bitirdi. Bir süre öğretmenlik yaptı. 1992'da kendi şirketini kurdu. 1994'de yurtdışına gitti. 1995'de Bakü Mimarlık Mühendislik Fakültesi şehircilik ve altyapı mühendisliği bölümüne devam etti. 1999'da Türkiye'de ve Türk Cumhuriyet'lerinde mukayeseli şehir altyapıları ve sosyal doku üzerine hazırladığı araştırma teziyle buradan mezun oldu. Daha sonra İstanbul Üniversitesi Tarih ve son olarak da Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nde Şehir Mimarisi ve Alternatif Belediyecilik üzerine yüksek lisansını tamamladı.
Refah Partisi kapatılana kadar Teşkilat Başkanlığını yürüttü. Daha sonra Fazilet Partisi'nde görev aldı. Belediye Başkanlığı aday adayı oldu (1999). Fazilet Partisinin de kapatılmasıyla Saadet Partisi kurucu üyeliğinde bulundu.  Sonra Samsun Merkez ilçe Başkanlığına geçti. Merkez ilçenin kaldırılmasıyla il yönetiminde görevlendirildi. Teşkilat Başkanlığı ve 2011 seçimlerinde milletvekilliği adaylığı yaptı. 7 Haziran 2015 seçimlerinde yeniden milletvekili adayı oldu. 24 Haziran 2016 seçimlerinde İl Başkanlığı görevlerini yürüttü. 31 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirilecek Mahalli İdareler seçiminde ise Saadet Partisi Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı oldu.
Halen Çarşamba, Samsun ve yurtdışında mimarlık, mühendislik, müteahhitlik ve yapı malzemeleri üzerine ticari faaliyetlerine devam etmektedir. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4