banner327

Sagem’den kadınlar plajına destek!

Kısa Adı SAGEM Olan Samsun Gelişim Merkezi Derneği Başkanı Kürşad Gündoğdu, Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin Fener Plajını sadece kadınlara mahsus hale getirme kararını desteklediklerini belirterek, “Büyükşehir Belediyesi’ne almış olduğu karar dolayısıyla teşekkür ediyoruz” dedi.

Sagem’den kadınlar plajına destek! ABONE OL

Gündoğdu konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada “SAGEM Derneği olarak Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin Fener Plajı ile alakalı olarak almış olduğu karara tam destek veriyor ve teşekkür ediyoruz” diye yazdı..

SAMSUN İÇİN TURİZM ALTERNATİFİ

Gündoğdu, bazı kendini bilmezlerin aksine kadınlara özel plajın gericilik anlamına gelmeyeceğini belirterek, “ Kadınlara özel plajın kadınlara yapılan pozitif bir ayrımcılıktır. Üstelik yeni bir uygulama da değildir. Havuzu ve sahili olan illerimizdebelediyelerin bu ve buna benzer uygulama yaptığı hepimizin malumuyken kadınlarımızın rahat bir şekilde tatil yapabilmesi ve denize girebilmesi için Samsun’da böyle bir uygulamanın yapılması gerekliydi.

Samsun’da daha önce böyle bir imkânın olmamasından dolayı birçok aileninbaşka şehirlerde alternatif tatil arayışına girmesine bu uygulamayla artık gerek kalmayacak. 

 

Samsun Büyükşehir Belediyesinin kadınlara özel plaj uygulaması bütün Karadeniz bölgesine hitap edecek, yeni bir turizm alternatifi durumuna gelecek hatta fiziki yetersizlikten dolayı daha geniş bir alana ihtiyaç bile duyulabilecektir”

Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2015, 17:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner318

banner4