banner438

SAMDAK'tan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'ne özel program

Samsun Dağcılık Kulübü 8 Mart Dünya Kadınlar gününe özel birbirinden özel program hazırlayarak Dünya Emekçi kadınlar Gününü kutluyor.

SAMDAK'tan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'ne özel program

İlk olarak 5-6 Mart tarihinde gerçekleşen Ilgaz dağı (2546 metre) Alpin Tırmanış faaliyetini başarıyla gerçekleştiren ve sadece kadın sporculardan oluşan gurup zirve faaliyetini Dünya Kadınlar gününe ithafen gerçekleştirdiklerini belirtti.

TÜM HALKIMIZ DAVETLİDİR
Samsun Dağcılık Kulübü (SAMDAK) başkanı Faruk Karaduman; İlk faaliyetimiz olan Ilgaz dağı tırmanış faaliyetinin ardından ikinci etkinliğimiz olarak Samsun Dağcılık kulübü yönetim kurulu üyesi Yasemin Ekinci tarafından 8 Mart Salı günü Bulvar AVM toplantı salonunda saat 19.00 da gerçekleşecek olan ‘’Dağcılıkta Kadın Söyleşisi’’ne tüm halkımız davetlidir. Son olarak 13 Mart Pazar günü Samsun Kocadağ Taşkıranlar rotası- Atakum’da günübirlik Doğa Yürüyüşü tüm kadınlara açık olarak gerçekleştirilecektir.

YARI YARIYA ZAYIFLAMIŞ OLUR
SAMDAK başkanı Karaduman, her yıl olduğu gibi bu yıl da Dünya Kadınlar Gününe özgü etkinlikler gerçekleştirdiklerini belirterek ,‘’ Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi ‘’Bir toplum cinslerinden yalnız birinin yüzyılımızın gerektirdiklerini elde etmesiyle yetinirse, o toplum yarı yarıya zayıflamış olur. Bizi toplumumuzun uğradığı başarısızlıkların sebebi, kadınlarımıza karşı ihmal ve kusurdur.’’ Biz de kulübümüz olarak kadın sporcularımızı destekliyor tüm kadınların Dünya Kadınlar Gününü Kutluyorum’’ dedi.
Köksal ÖNER

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344