banner341

Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri vatandaşın ayağına gidiyor

Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri sağlık alanında vatandaşları bilgilendirme seminerlerine devam ediyor. Üç ilçe de ayrı ayrı branş doktorlarının verdiği sağlık seminerlerine büyük ilgi gösterildi.

Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri vatandaşın ayağına gidiyor ABONE OL

Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri tarafından sosyal sorumluluk çerçevesinde bilgilendirme amacıyla düzenlenen 'Sağlık Konferansları' aynı gün üç ilçede ayrı ayrı gerçekleştirildi. 

Amasya'nın Taşova, Samsun'un Vezirköprü ve İlkadım İlçelerinde düzenlenen sağlık seminerlerine vatandaşların ilgisi de büyük oldu. 

ANADOLU HASTANESİ HER YERDE

Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri Meydan Hastanesi Hekimlerinden Nöroloji Uzmanı Uzm.Dr. Osman Demir'in katılımıyla ‘Nöropatik Ağrı’ konulu semineri Amasya'nın Taşova ilçesi Boraboy Mahallesi'nde gerçekleştirildi.

Soru cevap eşliğinde devam eden seminer de Nöroloji Uzmanı Uzm.Dr. Osman Demir, mahalle sakinlerinin sorularına yanıt verdi. 

İLKADIM DA KANSER ANLATILDI

Diğer konferans ise Samsun İlkadım ilçesi Acem Tekkesinde gerçekleşti. Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri Çiftlik Hastanesi Hekimlerinden Genel Cerrahi Uzmanı Doç.Dr.S.Savaş Yürüker'in katılımıyla ‘Dünya Kanser Günü’ konulu seminer de kanser nedir, kanser belirtileri, tanı ve tedavi yöntemlerine yönelik önemli bilgiler verdi.  Genel Cerrahi Uzmanı Doç.Dr.S.Savaş Yürüker'de seminere katılanların sorularına yanıt verdi. 

VEZİRKÖPRÜ LAZER YÖNTEMİ İLE HEMOROİD TEDAVİSİ ANLATILDI

Diğer bir konferans ise Samsun’un Vezirköprü ilçesi Yeniçelik ve Tepeören Mahallelerinde gerçekleşti. Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri Çiftlik Hastanesi Hekimlerinden Genel Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Sedat Ocak'ın katılımıyla ‘Neo lazer Yöntemi ile Hemoroid Tedavisi’ konulu semineri Vezirköprü ilçesi Yeniçelik Mahallesi halkının yoğun katılımıyla gerçekleştirildi. Hemoroid halk diliyle basur operasyonlarının lazer uygulaması ile çok kolay bir şekilde ağrısız ve kanamasız çözüm sağlandığını belirten Op.Dr. Sedat Ocak, hastanın aynı gün taburcu ve iş başı yapabileceğini de sözlerine ekledi. 

Genel Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Sedat Ocak'ta kendisine iletilen sorulara yanıt verdi. Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri yönetimi, sağlık konferanslarına katılım sağlayan, destek veren herkese teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2018, 11:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4