Samsun Büyükşehir Belediyesi 30 otobüs daha aldı

Samsun Büyükşehir Belediyesi, engelli bireylerinde rahatlıkla kullanabileceği son teknoloji donanımlı 30 adet otobüs satın aldı.

Samsun Büyükşehir Belediyesi 30 otobüs daha aldı

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından Cumhuriyet Meydanı’nda 30 Toplu Ulaşım Aracı Hizmete Alım Töreni düzenlendi. Törene Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, AK Parti İl Başkanı Ersan Aksu, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Nihat Soğuk, BMC Bölge Müdürü Mustafa Altun, Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, meclis üyeleri, daire başkanları, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı. 
Halka hizmette çok anlamlı bir gün yaşadıklarını vurgulayan ve 17 ilçede 1 milyon 355 bin nüfusun seyahat hareketliliğini güvenli, sağlıklı bir sisteme kavuşturacaklarını belirten Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Toplu ulaşımı belediyemizin bünyesine aldık ve yönetiyoruz. Ulaşım sistemini Terme’den Yakakent’e, Vezirköprü’den merkeze kadar tüm şehrimizi master plan çerçevesinde yeniliyoruz” diyerek, “33 otobüsümüzü devreye almıştık. Şimdi de 30 tanesini daha hizmete sunuyoruz. 8.5 metre uzunluğundaki otobüslerimiz, hareket kabiliyeti yüksek ve güçlü araçlar. Samsun’a hayırlı olsun. Yüzde yüz yerli pilli elektrikli otobüsleri de gelecek yıl ilk kez Samsun kullanacak. TEKNOFEST 2022 öncesinde hizmete sunmuş olacağız. Festivalin şehrimize gelmesine katkı sağlayan genel başkan yardımcımıza, milletvekillerimize, valimize, il başkanımıza, belediyelerimize, üniversitelerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344