Samsun'da arı ölümleri konuşuldu! Arı Haberleri

Samsun'un Ayvacık ilçesinde "Bal Arısı Kolonilerinde Verimlilik ve Arı Ölümleri" konulu eğitim programı düzenledi.

Samsun'da arı ölümleri konuşuldu! Arı Haberleri

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) tarafından kurulan Ayvacık Yerel Eylem Grubu (YEG) ile Samsun Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı öncülüğünde "Bal Arısı Kolonilerinde Verimlilik ve Arı Ölümleri" konulu eğitim programı düzenlendi. 
Sektörel eğitimlerin ilçede farkındalık oluşturmak ve özellikle tarım sektörüne yeni bir bakış açısı getirmeyi hedefleyen YEG, bu sürece katkı sunmak amacıyla ilçede ön plana çıkan fındık üretimi yanında alternatif üretim kollarından olan arıcılık konusunda eğitim çalışmaları yaptı.
Arıcıların ve çiftçilerin katıldığı programda Samsun Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı Dr. Ali Korkmaz tarafından "Bal Arısı Kolonilerinde Verimlilik ve Arı Ölümleri" konulu eğitim verildi. Eğitimde arıcılığın ülkemiz ve Samsun bakımından önemine vurgu yapan Daire Başkanı Korkmaz, “Kolonilerde verimliliğin sağlanması üzerinde durulması gereken bir konu. Arı ölümlerini azaltmak için etkili olan faktörleri etraflıca ele almak durumundayız” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344