Samsun'da Bowling Türkiye Şampiyonaları ve Bowling Akademi Açılışı Yapılacak

Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu’na devredilen Samsun İlkadım Bowling Salonu'nda Sezai Üçyol Süper Lig ve 1. Lig Türkiye Kupası Müsabakaları yapılacak.

Samsun'da Bowling Türkiye Şampiyonaları ve Bowling Akademi Açılışı Yapılacak

22 Ocak 2022 Cumartesi günü saat 14.00'de ulusal faaliyet takvimi ile birlikte Bowling Akademisi işletmesinin açılışı ve Sezai Üçyol Süper Lig ve 1. Lig Türkiye Kupası Müsabakaları yapılacağı açıklandı. 

Samsun İlkadım Bowling Salonu devredildi
Konuyla ilgili olarak bilgi veren Bowling Akademi Genel Müdürü Güngör Doğanay, "Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 2017 Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları için inşa edilen Samsun İlkadım Bowling Salonu ülkemizin en büyük Bowling tesisidir. Salgın süreci nedeniyle uzun bir süre hizmet dışı kalan tesisin işletme sorumluluğu, Bakanlığımızın onayı ile Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Haziran 2021’den itibaren Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu’na devredilmiştir. 

Samsun'a Bowling tanıtılacak
Federasyonumuz tarafından kurulan Bowling Akademi işletmesi eliyle kısa sürede profesyonel bir ekip oluşturulmuş ve tesis 6 aylık yoğun bir çalışmanın ardından büyük oranda yenilenmiştir. 2022 yılı başı itibariyle tüm hatları işler hale getirilmiş ve her türlü ulusal-uluslararası ölçekli organizasyona ev sahipliği yapacak yeterliliğe sahip hale gelmiştir.    
Bowling Akademi işletmemizin öncelikli amacı, Samsun halkının Bowling sporunu yakından tanımasını sağlamak, ülkemizin en nitelikli antrenörleri eliyle yapılan yetenek taramaları sonucunda seçilen gençleri milli takımımızı temsil edecek elit sporcular olarak yetiştirmek ve tesisimizde yapılacak ulusal ve uluslararası turnuvalar vasıtasıyla şehrimizin spor turizmine de önemli bir hareketlilik kazandırmaktır.    

Süper Lig Yarışmaları düzenlenecek
Bu çerçevede, tesisimizde 21-23 Ocak 2022 tarihleri arasında ülkemizin muhtelif şehirlerinden ve Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden gelen sporcuların katılımıyla, Süper Lig ve 1. Lig Türkiye Kupaları yarışmaları düzenlenecektir. Bu turnuvaların ardından takip eden 5 hafta boyunca tesisimiz bir dizi önemli ulusal faaliyete ev sahipliği yapacaktır. 
Ülkemizin en büyük, Avrupa’nın da sayılı büyük tesislerinden olan salonumuzun altyapısını süreç içerisinde daha da güçlendirerek, önümüzdeki yıllarda önemli uluslararası faaliyetleri Samsun’da yapmayı arzu ediyoruz."

Samsun Bowling Akademi İletişim: info@bowlingakademi.com
Samsun Bowling Akademi Telefon: 0362 445 00 55
Samsun Bowling Akademi Adres: Cedit Mahallesi Atatürk Bulvarı No: 73/1 Samsun İlkadım

Haber: Yadigar Karataş

Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2022, 09:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344