Samsun'da gündemde olan önemli konular bu toplantıda ele alındı

Samsun'da Teknofest 2022 başta olmak üzere metruk binaların yıkımı, kalacak yeri olmayan vatandaşların tespiti, barınmalarının sağlanması ve ihtiyaçlarının giderilmesi konuları görüşüldü.

Samsun'da gündemde olan önemli konular bu toplantıda ele alındı

İlimizin ev sahipliğinde düzenlenecek olan TEKNOFEST 2022 kapsamında yürütülen hazırlıkların son durumunun yanı sıra okul çevrelerinde alınacak tedbirler, soğuk kış günlerinde kalacak yeri olmayan vatandaşlarımızın barınmalarıyla ilgili çalışmalar, metruk binaların tespiti ve yıkımı ile hurda ve atıl araçlarla ilgili yürütülen çalışmaların görüşüldüğü toplantı Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı’nın başkanlığında, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ve ilçe belediye başkanlarının katılımlarıyla gerçekleştirildi.
İlkokul seviyesinden lisansüstü seviyesine kadar nitelikli binlerce gencimizin hayallerini gerçekleştirmesine fırsat sağlayacak olan TEKNOFEST 2022’nin hazırlıklarına tüm kurumlarımız ve belediyelerimizle birlikte heyecanla devam ettiklerini belirten Vali Dağlı, bu organizasyonla hem ülkemizde hem de oluşturulacak farkındalık sayesinde ilimizde bilim ve mühendislik alanlarında yetişmiş insan kaynağının artacağına inandığını söyledi. 
Gençlerimizin milli teknoloji üretme ve geliştirme konusunda ilgilerinin artırılması için ön eleme aşamasını geçen takımlara belediyelerimizin de destekleriyle malzeme ve aynî destek sağlanacağını dile getiren Vali Dağlı , tüm belediye başkanlarımıza katkıları için teşekkür ederek, böylesine önemli bir organizasyonun paydaşı olmaktan memnuniyet ve gurur duyduklarını belirtti.
Vali Dağlı ayrıca; bugün itibarıyla başlayan Eğitim-Öğretim yılı ikinci döneminde öğrencilerimizin okul çevrelerinde maruz kalabilecekleri her türlü olumsuzluğun engellenmesi, önemli bir sorun teşkil eden metruk binaların yıkımı, kalacak yeri olmayan vatandaşlarımızın tespiti yapılarak, barınmalarının sağlanması ve ihtiyaçlarının giderilmesi, hurda ve atıl araçların toplatılması konusunda tüm belediyeler ve kurumlarımızın eşgüdüm halinde hareket etmesi gerektiğinin altını çizerek, bu konularda yürütülen çalışmaların hassasiyet ve kararlılıkla sürdürülmesinin önemini vurguladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4