Samsun'da kavşaklardaki çalışma haziran sonu tamamlanacak!

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, "Akıllı şehir Trafik Güvenliği Projesi kapsamında kavşaklarda devam eden çalışmaların haziran sonuna kadar tamamlamayı planladıklarını" söyledi.

Samsun'da kavşaklardaki çalışma haziran sonu tamamlanacak!

Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi Haziran ayı açılış toplantısı yapıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, gündem maddeleri görüşüldü. 
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Mert Irmağı’nda çok ciddi bir çalışma yapıldığını söyleyerek, “Bu kapsamda, şehrimizin en önemli dere ıslah projesini güzel bir şekilde tamamlamış olacağız. Mert Irmağı ve Terme’deki çalışmaları bitirdiğimizde su yolları noktasında en iyi illerden biri olacağız” dedi.
Akıllı şehir Trafik Güvenliği Projesi kapsamında kavşaklarda devam eden çalışmaların haziran sonuna kadar tamamlamayı planladıklarını söyleyen Başkan Mustafa Demir, “Kavşaklarda birçok ekip çalışıyor. Yedaş, Telekom, Aselsan ve büyükşehir ekipleri yoğun bir çalışma yapıyor. Yaptığımız kavşaklarda simülasyonlara göre kavşaklarda en az yüzde 52 rahatlama oluyor. Üstelik yazılım hala devreye girmedi. Yazılımın devreye girmesiyle inanıyorum ki bu oran daha yüksek olacak. Bu akıllı sistemin en önemli özelliği de güvenli olması. Sistem tam olarak uygulanmaya başladığında trafik kazası haberlerini de daha az duyacağız. Yapay zekayı da TEKNOFEST’e kadar devreye almış olacağız” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344