Samsun'da kentsel dönüşümden ev alacaklar başvurular başladı!

TOKİ, Türkiye'de 38 ilde ucuz konut kampanyası başlattı. 38 şehir arasında Samsun'da bulunuyor. Samsun'da ucuz ev kampanyası hangi bölgelerde? Samsun'da TOKİ evi fiyatları ne kadar?

Samsun'da kentsel dönüşümden ev alacaklar başvurular başladı! ABONE OL

 38 ilde 49 bin TL'den başlayan fiyatlar ile konut satış kampanyasının startını verdi. Başlatılan kampayanın başvuru şartları ve koşulları belli oldu.  

HANE BAŞI 1 BAŞVURU 

Başlatılan ucuz ev kampanyasını başvuru yapacakların dikkatine. Başvuruyu hane başından sadece 1 birey yapabilmektedir. Şehit aileleri kampanya ayrılcak sahibi olacaklar.

KİMLER BAŞVURUDA BULANABİLİR?
 18 yaşını tamamlamış olup %40 ve üzeri engelli raporu bulunan engelli vatandaşlarımıza, satışa sunulan konut sayısının %5’i kadar kontenjan ayrılmakta ve hak sahipleri kura ile belirlenmektedir. Kura sonucu hak sahibi olamayan başvuru sahipleri, diğer alıcılar kategorisindeki başvuru sahipleri ile tekrar kuraya tabi tutulma hakkına sahiptir. 
TAŞINMAZ KAYDI OLANLAR BAŞVURU YAPABİLİYORLAR MI? 

Kuralı satışlarda ve/veya alt gelir projelerinde, başvuru sahibinin kendisine, eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı bağımsız herhangi bir gayrimenkulün olmaması gerekmektedir (Başvuru sahibinin hisseli olarak sahip olduğu gayrimenkuller hariç). Açık satışlarda ise, genel olarak bu şart aranmamakta olup, projelerin durumlarına göre bazen uygulanabilmektedir. İlgili projelerin satış duyurularında bu bilgiler detaylı olarak yer almaktadır. 

BAŞVURU NASIL YAPILIR? 

Tüm satışlarımızda başvurular ilgili bankaya, satış duyurularında ilan edilen süreler içerisinde yapılabilmektedir. (Ziraat ve Halkbankası) 

SAMSUN'DA TOKİ'NİN SATIŞ YAPTIĞI NOKTALAR

Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2019, 17:40

Gazeteniz Olsun

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4