Samsun'da Ölümü Trafik Kazalarında Büyük Düşüş

Samsun Valiliğinden yapılan açıklama ile Samsun'da ölümlü trafik kazaları geçen yıla oranla çok büyük oranda azaldığı görüldü.

Samsun'da Ölümü Trafik Kazalarında Büyük Düşüş ABONE OL

Samsun Valiliğinden yapılan açıklamada, Samsun'da 2020 yılı 4 aylık döneminde, 2019 yılının aynı dönemine oranla ölümlü trafik kazalarında yüzde 50, yaralanmalı trafik kazalarında yüzde 15, maddi hasarlı trafik kazalarında yüzde 8, yayaların karıştığı kazalarda ise yüzde 21 azalma meydana geldiği, yine bu dönemde 168 bin 860 araç ve sürücüsünün kontrol edilerek 80 bin 947 cezai işlem uygulandığı belirtildi.

Valilikçe yapılan açıklamada şöyle denildi;
"Trafik güvenliğini insanları hata yapmayacak seviyeye getirmenin yanı sıra güvenli yollar, güvenli işaret ve sinyalizasyon sistemleri ve daha güvenli araçlar ile olası hataları sübvanse edebilecek bir sistem ortaya koymak, öncelikli hedef olarak belirlendi. Bu çerçevede ilgili tüm kurum ve kuruluşlarla koordine halinde çalışmasının önemi ortaya konulmuştur. Trafikte insan sağlığının en önemli mesele olduğu ve sağlığımız açısından Kovid-19 hastalığı ile mücadele ettiğimiz bu günlerde, tüm vatandaşlarımızı 'Evdeyim Ama Trafik Kuralları Aklımda' diyerek trafik konusunda daha duyarlı davranmaya, karşılıklı saygı çerçevesinde trafik kurallarına riayet etmeye davet ediyor ve bu sayede trafikte her yıl daha iyiye gideceğimiz kazasız ve sağlıklı günler temenni ediyoruz. Karayolu Trafik Haftası kutlu olsun."

Samsun Emniyet Müdürlüğü, kamu kurumları ve vatandaşların sıklıkla kullandığı yerlere "Evdeyim Ama Trafik Kuralları Aklımda" afişleri asılarak Kovid-19 salgınıyla mücadele edilen bu günlerde vatandaşların trafik kurallarına uymadaki hassasiyetini devam ettirmelerine vurgu yapıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4

banner366