banner341

Samsun'da sağanak yağış hayatı olumsuz etkiledi

Samsun'da akşam saatlerinde başlayan sağanak yağış hayatı olumsuz etkiledi. Vatandaşlar, bastıran ani sağanak yağış sonrasında kaçışmaya başlayarak yağmurdan korunmaya çalıştı.

Samsun'da sağanak yağış hayatı olumsuz etkiledi ABONE OL

Meteoroloji'den 10 il için sağanak ve gök gürültülü yağış uyarısı yapmıştı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü bugün; Samsun, Ağrı, Artvin, Sinop, Tokat, Ordu, Giresun, Trabzon ve Rize için sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış uyarısında bulunmuştu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) tarafından yapılan son değerlendirmelere göre ülkemizin kuzey kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Sinop, Tokat ve Artvin ile bu akşam ilk saatlerde Ağrı çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
Yağışların yarın (Cuma) sabah saatlerinde Samsun, Ordu ve Giresun, öğle saatlerinden sonra Trabzon'un doğusu, Rize ve Artvin kıyılarında yer yer kuvvetli (21-50 kg/metrekare) olması bekleniyor.
Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağı ve mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ VE RÜZGAR UYARISI
MGM'nin kuvvetli yağış ve rüzgar uyarısında ise şu ifadeler kullanıldı:
"Yağışların yarın (Cuma) sabah saatlerinde Samsun, Ordu ve Giresun, öğle saatlerinden sonra Trabzon'un doğusu, Rize ve Artvin kıyılarında yer yer kuvvetli (21-50 kg/metrekare) olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir. Rüzgarın Doğu Akdeniz'in iç kesimlerinde kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak eseceği tahmin edildiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4