Samsun'da TEKNOFEST hazırlıkları hızlandı

Bu yıl 5’incisi Samsun’da gerçekleştirilecek dünyanın en büyük ‘Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’ TEKNOFEST KARADENİZ’e ilişkin çalışmalar tüm hızıyla sürüyor.

Samsun'da TEKNOFEST hazırlıkları hızlandı

30 Ağustos-4 Eylül 2022 tarihleri arasında yüzbinlerce ziyaretçiyi ağırlayacak olan Samsun Çarşamba Uluslararası Havalimanı’nda devam eden hazırlıkları yerinde inceleyen Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, festival tarihine kadar çalışmaların tamamlanacağını ve Samsun halkının büyük bir heyecanla bu festivali beklediğini ifade etti.
Bağlantı noktaları, yol genişletme ve asfaltlama çalışmaları ile havalimanında dolgu alanlarına yönelik süreçlerin planladığı şekilde devam ettiğini aktaran Doç. Dr. Zülkif Dağlı, “Festivalin hazırlıkları kapsamında tüm paydaşlarımız canı gönülden çalışarak sorumluluk bilinciyle çalışmalarına devam ediyor. Festivalin gerçekleştirileceği Samsun Çarşamba Havalimanı’nda gerek iyileştirme çalışmaları gerekse yoğun katılıma karşılık verecek şekilde konforlu ve modern bir alan tesis ediyoruz.” dedi.
Hava şartlarından dolayı hazırlıkların daha rahat devam ettiğini paylaşan Zülkif Dağlı, “TEKNOFEST kendi alanında dünyanın en önemli festivali olarak dikkat çekiyor. Böylesine prestijli bir festivale ev sahipliği yapmak şehrimiz açısından hem önemli hem de bizlere sorumluluk anlamında büyük bir rol veriyor. ‘Milli Teknoloji Hamlesi’ olarak her geçen yıl artan değeri ile milyonların beğenisini kazanan TEKNOFEST için havalimanımızın kısa zamanda hazır hale gelmesini ve gerek festival esnasında gerekse bundan sonraki yıllar için TEKNOFEST KARADENİZ’in adından söz ettirecek bir festival olarak anılmasını hedefliyoruz.” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344