Samsun'da tramvay bir günde taşıma rekoru kırdı! Gökhan Beler kimdir?

Samsun Büyükşehir Belediyesi SAMULAŞ A.Ş. tarafından yönetilen tramvaylar geçen geçen cuma günü yolcu rekoru kırdı. 1 günde 98 bin 352 yolcu taşındı.

Samsun'da tramvay bir günde taşıma rekoru kırdı! Gökhan Beler kimdir?

Yaklaşık 13 yıldır Samsun'da hizmet veren tramvaylar kurulduğu günden bu yana en fazla yolcuyu 20 Mayıs Cuma günü taşıdı. 1 günde 98 bin 352 yolcuya hizmet veren SAMULAŞ A.Ş., 65 vatman 28 tramvayla 311 sefer yaptı. En fazla yoğunluğun yaşandığı duraklar ise Türk-İş ve Cumhuriyet Meydanı oldu.
SAMULAŞ A.Ş. Genel Müdürü Gökhan Beler, "Tramvaylar, Samsunlulara kaliteli ve konforlu ulaşım hizmeti sunmaya devam ediyor. Cuma günü toplu taşıma araçlarımızda görülen rekor yolcu sayısı, hizmet noktasında halkımızın memnuniyetini de göstermektedir. Yaptığımız planlamayla maksimum yolcu sayısına ulaştık ve sorunsuz şekilde yoğunluğa cevap verdik. Araç başına düşen yolcu sayısı olarak Türkiye'de en fazla yolcuyu taşıyan raylı sistem SAMULAŞ. Bu da aslında kamu kaynaklarının verimli kullanıldığının bir göstergesi” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344