banner341

Samsun'da yeşil olarak o bölgeler kaldı

Sağlık Bakanlığı verilerine 100 bin nüfusa karşılık gelen Covid-19 vaka sayısında üç haftadır ilk sırada yer alan Samsun'da tek yeşil bölge mezarlıklar oldu.

Samsun'da yeşil olarak o bölgeler kaldı ABONE OL

Samsun'da dikkat çeken tablo! Samsun’da “Hayat Eve Sığar (HES)" uygulaması korona virüsü yoğunluk haritasına bakıldığında düşük riskli sayılabilecek tek alan 'mezarlıklar' oldu.
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın paylaştığı rakamlara göre Samsun 100 binde 508,97 vaka sayısı ile Türkiye’de ilk sırada. Nüfusa oranla en çok vaka sayısına sahip olan Samsun'da İngiltere mutasyonu hızla yayılıyor.

Samsun'da Afrika varyantının da görüldüğü ifade edilirken, bilim insanları 14 gün tam kapanma konusunda görüş verdiği iddia ediliyor.

“Hayat Eve Sığar (HES)" uygulaması korona virüsü yoğunluk haritasına bakıldığında neredeyse yeşil bölge kalmadı. Şehirdeki sayılı yeşil alanların ise mezarlıklar olması dikkat çekiyor.
Korona virüs yoğunluk haritasına 9 Mart tarihinde bakıldığında bazı noktalarda yeşil olan görmek mümkündü. Aradan geçen 17 günün ardından Samsun'da yeşil alan kalmadı. Haritaya göre Samsun'da korona virüs olmayan bir yerde gezmek isteyenlerin gidebileceği tek yer mezarlıklar.

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2021, 12:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4