Samsun'daki Yoğun Bakım ve Entübe Hasta Sayısı

Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsun'daki mevcut yoğun bakım ve entübe sayısını açıkladı.

Samsun'daki Yoğun Bakım ve Entübe Hasta Sayısı

Samsun Valisi Osman Kaymak, Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nin 8. Üniversite Danışma Kurulu'nda pandemi sürecinde gerçekleştirilen faaliyetler ve Samsun'da koronavirüs nedeniyle tedavi altında bulunan vaka sayısını açıkladı.

Samsun Valisi osman Kaymak Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesinin (OMÜ)'nün düzenlediği 8. Üniversite Danışma Kurulu Toplantısına katıldı.

Online olarak gerçekleştirilen toplantıda korona rakamları hakkında bilgi veren Kaymak, vakaların çoğunun İstanbul’dan gelen vatandaşlardan kaynaklandığını, şu anda da hastanelerde 3 tane entübe, 6 tane yoğun bakımda olan hastanın olduğunu açıkladı.

Vali Kaymak, “Şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki, vakaların seyrinde yoğun bakım ve entübe sayıları 5 ila 10 arasında, çok düşük oranda kaldı. Şu anda hastanelerimizde 3 entübe, 6 kadar da yoğun bakımda olan hastamız var. Son dönemde vaka sayıları 5-6 civarında devam ediyor, tam sıfırlayamadık. Bunlar da münferit yerlerden çıktı. İlimizde vakaların iyileşme oranı yüzde 80-90 aralığında” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344