banner341

Samsun'dan Salıpazarı'na hayvanlar için pedal çevirdiler

Ekolojik Yaşam Bisiklet Derneği üyeleri Samsun’dan Salıpazarı’na hayvanlar için pedal çevirdi. Dernek üyeleri Samsun’dan yola çıkarak ilçe ilçe sokak hayvanlarına mama bıraktı.

Samsun'dan Salıpazarı'na hayvanlar için pedal çevirdiler ABONE OL

Ekolojik Yaşam Bisiklet Derneği Samsun’dan yola çıkarak ilçe ilçe sokak hayvanlarına mama bıraktı.  
4 Ekim Hayvanları Koruma Günü'nde AB Birliği Sivil Düşün Programı desteği ile hazırlanan "Boncuk Seni Bekler" Projesi kapsamında Salıpazarı İlçesi'ne gelen Dernek Üyeleri ilçede sokak hayvanlarına mama bıraktı. Dernek üyelerini 15 Temmuz Meydanında Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül bisikleti ile karşıladı. 


Başkan Akgül, duyarlı davranışlarından dolarından dolayı Ekolojik Yaşam Bisiklet Derneği üyelerine teşekkür etti. Akgül, ““4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü aynı dünyada birlikte nefes alan tüm canlıların yaşam hakkına dikkat çekip, farkındalık oluşturmak için çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Bugün de Ekolojik Yaşam Bisiklet Derneği üyeleri Samsun’dan bisikletleri ile pedal çevirerek İlçemize kadar geldiler. Yaşadığımız dünya ve hayatımız, hayvanlara göstereceğimiz sevgi ve hoşgörü ile daha da güzelleşecektir. 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü vesilesiyle ülkemizde ve dünyada, tüm canlılara karşı daha da sorumlu davranan nesillerin yetişmesini temenni ediyorum” dedi. 


Salıpazarı’ndaki etkinliğe Ekolojik Yaşam Bisiklet Derneği Atakum, İlkadım, Canik, Dikbıyık, Çarşamba ve Salıpazarı üyeleri katıldı.Üyeler misafirperverliğinden dolayı Belediye Başkanı Halil Akgül’e teşekkür etti. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4